Konec základní části NHL? Hned tři trenéři si balí kufry

i Foto: nhl.cz
                   

Základní část NHL pro tuto sezónu již definitivně skončila a neúspěšné kluby, které se nedokázaly probojovat do play-off, již hlásí první změny. Hned tři hlavní trenéři dostali od svých zaměstnavatelů padáky a musejí si hledat nové angažmá. Reakce na neúspěšnou sezónu připravila o práci lodivoda Floridy Panthers, Buffala Sabres a Los Angeles Kings.

Vedení Pantherů očekávalo víc

Minulý ročník se Floridě poměrně vydařil a postup do vyřazovacích bojů jim unikl o pouhý jeden bod. Od trenéra Boba Boughnera se proto čekalo, že v letošní sezóně dokáže na úspěch navázat a v lepším případě jej také překonat. Nicméně se tento scénář nakonec nepotvrdil. Jeho svěřenci zůstali daleko za očekáváním jak výsledkově, tak co se herní stránky týče. Od postupových pozic je dělilo propastných jedenáct bodů, takže nikoho nepřekvapilo, že prvním člověkem, který neúspěch odnesl, byl právě trenér.

Ačkoli měl Boughner na Floridě ještě na rok platnou smlouvu, vedení se rozhodlo vydat jinou cestou. Florida se netají vysokými ambicemi, že by ráda prolomila dosavadní nelichotivou bilanci pouhých dvou účastí v play-off během posledních 18 let. Naději by měl klubu navrátit bývalý kouč Chicaga Joel Quenneville, který od listopadu, kdy byl vyhozen, čeká na příležitost prokázat své kvality jinde.

Buffalo nezachránil ani Sobotka

Sabres jsou dalším týmem, kterému se z hlediska účasti ve vyřazovací fázi dlouhodobě nedaří. Vždyť v posledních osmi letech do nich nenakoukli ani jednou. To je skutečně žalostná bilance, kterou v závěrečném utkání proti Detroitu neodvrátila ani drtivá výhra 7:1. Konečné třinácté místo ve Východní konferenci zapříčinilo, že si kouč Phil Housley, bývalý obránce Sabres hájící jejich barvy dlouhých osm let, musel s týmem říci sbohem.

Vladimír Sobotka, který do Buffala přestoupil během této sezóny, se také příliš nepředvedl a nad jeho dalším působením u týmu se rovněž snášejí mračna.

„Králové“ opět  jenom v názvu

Los Angeles před pěti lety fenomenálně triumfovalo v závěrečných bitvách vyřazovací fáze a sezónu zakončilo ziskem Stanley Cupu. Od té doby ovšem zažívají jen samá zklamání. Od roku 2014 již potřetí neokusí play-off a letos dokonce skončili na absolutním dně Západní konference. Spasitelem se nestal ani Willie Desjardins, který dříve stál na lavičce kanadského národního týmu nebo Vancouveru Canucks. Od vedení tedy po posledním zápase základní fáze uslyšel sbohem a nyní hledá nové angažmá.

Bude tyto tři trenéry následovat ještě někdo další?

Foto: nhl.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články