Komisař NHL Bettman a prezident IIHF Tardif přišli se zásadní zprávou. Fanoušci už se ptají po vstupenkách

Společná tisková konference Garyho Bettmana s Lucem Tardifem přinesla skvělé zprávy. Fanoušci se mohou těšit na bitvy těch nejlepších.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

Fanoušci mohou jásat. Po dvanácti letech se opět na olympijských hrách představí ti nejlepší hokejisté. Složitá jednání mezi IIHF, NHL, NHLPA a MOV dospěla do zdárného konce hráči z NHL se opět představí pod pěti kruhy. „Je to v první řadě skvělá zpráva pro fanoušky a hokej jako takový. Všichni víme, že hokeji dlouho chyběl turnaj těch nejlepších proti nejlepším. A na olympiádě v Itálii se ho všichni konečně po dlouhé době dočkáme,“ uvedl generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd.

Pasta, Hertl, Hronek a ti další

A jak by mohla vypadat širší česká sestava složená z hráčů působících v NHL a v Evropě? Brankáři: Vejmelka, Dostál, Mrázek, Hrubec. Obrana: Hronek, Jiříček, Gudas, Rutta, Galvas, Kempný, Král, Šimek, Ticháček. Útočníci: Pastrňák, Nečas, Hertl, Zacha, Palát, Kubalík, Faksa, Chytil, Tomášek, Špaček, M. Kovařčík, Kulich, Filipi, Chlapík, Voženílek, O. Kaše, Sedlák, Flek. Souhlasíte, nebo vám mezi těmito jmény někdo chybí?

České hokejisty čeká letos mistrovství světa na domácím ledě. Bude z toho medaile?
iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Olympijskými hrami se ale nyní realizační tým reprezentace nezaobírá. „Naprostou prioritou teď pro nás všechny je blížící se domácí mistrovství světa,“ poznamenal Nedvěd, který se právě vrátil z inspekční jízdy ze zámoří. Co se dozvěděl? Všichni chtějí přijet. O místa v kádru pro MS bude pořádná tlačenice. S olympijskou nominací to bude podobné, spíše náročnější. Hokejisté NHL naposledy hráli na olympijských hrách v roce 2014 v Soči, kde Kanada porazila ve finále Švédsko. Češi vypadli ve čtvrtfinále s USA.

Dohoda na dvě olympiády

„Návrat na olympijské hry je uznáním toho, jak důležité to pro hráče je. Všichni z našeho vedení cítili, že je to správná věc, kterou bychom měli udělat, protože naši hráči to opravdu hodně chtěli,“ uvedl na tiskové konferenci komisař NHL Gary Bettman. „Jako hokejoví fanoušci jsme z této přelomové dohody nadšení a už nyní se těšíme, že budeme svědky toho nejlepšího z hokeje na olympijských hrách v Miláně a v roce 2030,“ dodal šéf IIHF Luc Tardif.

Souhlasíte s návratem hvězd z NHL na olympiádu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články