Kometa v pátém zápase sestřelila Vítkovice 3:1 a je ve čtvrtfinále – SportyŽivě

Kometa v pátém zápase sestřelila Vítkovice 3:1 a je ve čtvrtfinále

V úterý večer se na Vítkovickém ledu rozhodlo o definitivním a zaslouženém postupu brněnské Komety do čtvrtfinále play off.

Hokejisté brněnské Komety vyhráli v rozhodujícím zápase předkola ve Vítkovicích 3:1 a jsou v letošním play off posledním čtvrtfinalistou. Výhru Komety vystřelil na konci druhé třetiny v početní výhodě nejproduktivnější hráč základní části extraligy Peter Mueller. Za Vítkovice se trefil Petr Fridrich, za Kometu skóroval taky Jakub Valský a na konci zápasu se trefil ještě do prázdné branky Martin Zaťovič.

Brno tak dokonalo neuvěřitelný obrat série z 0:2 na zápasy na 3:2. Ve čtvrtfinále vyzve Kometa na čtyři vítězná utkání druhý celek základní části Třinec. Série odstartuje v sobotu na ledě Třince. „Jsme šťastní, že jsme tohle těžké utkání zvládli a celou sérii dotáhli do vítězného konce. Jsme rádi, že to, co jsme si tady řekli po druhém utkání, jsme dokázali převést v realitu. Klíčovým momentem celé série podle mě byla třetí třetina druhého zápasu, kdy jsme začali hrát jako Kometa,“ řekl jeden z brněnských trenérů Jan Horáček.

iZdroj fotografie: Pexels

„Výborně nám zachytal Karel Vejmelka, zhostil se toho fantasticky a můžeme být vděční za to, že máme takového gólmana. Teď zregenerujeme a se vší pokorou ve čtvrtfinále vyzveme Třinec. Nepůjdeme si jen zahrát hokej, chceme vyhrát,ˮ dodal. Vstup do zápasu mělo Brno neuvěřitelný. Z první akce se dvakrát dostal do zakončení Vincour a z třetího pokusu překonal Dolejše Valský, který z otočky nahodil puk z úhlu na bránu. „Z otočky jsem to zkusil na bránu na nějakou dorážku, ale prošlo to mezi nohy, golman to asi nečekal, ˮ řekl Valský.

Hosté měli v první třetině více nebezpečných střel a jejich aktivita ještě více narostla, když Vítkovickou jedničku musel na pět minut vystřídat náhradník a extraligový nováček Peksa. Brno ucítilo šanci a okamžitě začalo střílet ze všech pozic. Do největší šance se dostal Šoustal, který ale zblízka minul horní roh brány. Vítkovice z první třetiny vytěžily maximum. V 18. minutě překonal Vejmelku pokusem z nulového úhlu Fridrich. Za stavu 1:1 měl velkou šanci v přečíslení ještě domácí Schleiss, ale Vejmelka jeho pokus vychytal.

Ve třetí třetině se v 38. minutě prudkou střelou z osy hřiště trefil Mueller, kterému pomohl stínující Rákos před Vítkovickým brankovištěm. Brno upevnilo střední pásmo a Vítkovice se přes veškerou snahu nemohly dostat do šancí a nedokázaly to ani v jedné přesilové hře. Ostravané více než dvě minuty před koncem závěrečné sirény odvolali gólmana, ale přišli o puk, aniž by vystřelili na soupeřovu branku a Zaťovič i přes Lakatošovo podražení dokázal dovézt puk až za brankovou čáru.