Kometa lovila u mistra. Z Třince odchází opora, která byla u čtyř triumfů

Brněnská Kometa hlásí na startu letní přípravy příchod dalšího zvučného jména. Dres Jihomoravanů bude v příštích sezónách oblékat čtyřnásobný mistr.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

V dresu třineckých Ocelářů v uplynulém ročníku slavil již čtvrtý extraligový titul, přesto se rozhodl pro změnu. Pětatřicetiletý útočník Tomáš Marcinko po šesti letech opouští slezský klub a míří do brněnské Komety. „Stále mám ty nejvyšší ambice, takže z tohoto hlediska nebylo co řešit. Kometa je samozřejmě pojem. Jsem vděčný, že to dobře dopadlo, a těším se na novou výzvu,“ přiznal po podpisu víceleté smlouvy na stránkách klubu.

Pro zkušeného Slováka tak půjde o celkem desátý ročník v české nejvyšší soutěži. V dresu Pardubic a posléze Třince nasbíral ve 471 startech 258 kanadských bodů, nyní bude chtít svou sbírku rozšířit. „Budu se snažit přesvědčit lidi, že si zasloužím zde být. A že tím, co mohu nabídnout, budu užitečný pro tým. Mám určité zkušenosti z předchozích sezon, které se budu snažit zúročit i v Kometě,“ pokračuje bývalý slovenský reprezentant.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Podle Marcinka by současná Kometa měla mít nejvyšší ambice. „Tým je poskládaný dobře. Věřím, že v kabině potáhneme za jeden provaz a jako tým budeme úspěšní. To je to nejpodstatnější. Záleží jen na nás, jaké výkony budeme podávat,“ doplňuje s tím, že velkou oporou budou také fanoušci. „Je lepší zde hrát jako domácí, než coby soupeř. Kometa má samozřejmě obrovskou historii, mnoho mistrovských titulů a působila tady řada slavných hokejistů,“ dodává k novému angažmá.

Marcinko: Potřeboval jsem dobít baterky

Pětatřicetiletý útočník se v současné době připravuje individuálně, k týmu by se měl připojit za několik týdnů. „Po konci náročné loňské sezony jsem měl volno, potřeboval jsem dobít baterky. Stejně jako v předchozích letech, i nyní se připravuji individuálně. K týmu bych se měl připojit se začátkem přípravy na ledě,“ upřesňuje bývalý hráč čínského Kunlunu Red Star, švédského MODO Hockey, Košic nebo zámořských celků Bridgeport Sound Tigers a Barrie Colts.

Bude Tomáš Marcinko platnou posilou pro brněnskou Kometu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články