Klobouk dolů! Čeští hokejisté s největším počtem odehraných zápasů v tomto ročníku

                   

David Pastrňák se stal jednoznačným králem českých hokejistů v zámoří, což potvrdilo i jeho prvenství v prestižní tuzemské anketě Zlatá hokejka. Důležité je ovšem nezapomínat ani na ostatní hokejisty, kteří se ve světě rozhodně neztratili a svým týmům pomohli absolutně největším počtem minut a zápasů. Dokážete si správě tipnout, o které hráče se jedná? Možná budete překvapeni!

5. místo – Tomáš Hertl

Pokud se někdo mohl skvělého Davidu Pastrňákovi alespoň trochu rovnat, byl to právě šikovný Tomáš Hertl, který se v barvách San Jose Sharks vybičoval ke své dosud nejlepší zámořské sezóně. Pětadvacetiletý rodák z Prahy posbíral v 77 zápasech základní části 74 bodů, což je jeho novým osobním rekordem. Další zápasy a kanadské body přidal také v play-off, kde se stal výraznou osobností spanilé jízdy týmu, který skončil těsně před branami finále. Dohromady nastoupil do 96 utkání, což z něj dělá pátého nejvytíženějšího českého hokejistu v zámoří.

4. místo – Martin Nečas

Tento dvacetiletý mladík se stal skutečně velkým překvapením zámořské AHL! Právě na jeho výkonech totiž stál tým Charlotte Checkers, který si dokráčel pro zisk Calderova Poháru. Objevil se také v Carolině Hurricanes, kde nastoupil celkem do sedmi zápasů. Další minuty na ledě přidal v kádru reprezentační dvacítky, takže se jeho konečné číslo zastavilo na 97 zápasech! O tomto talentovaném hokejistovi z Nového Města na Moravě určitě neslyšíme naposledy.

3. místo – Jakub Vrána

Z Jakuba Vrány se stal postupem času platný článek kádru Washingtonu Capitals, kde se potkává například s dalším českým rodákem Michalem Kempným či ruskou mašinou Alexandrem Ovečkinem. Třiadvacetiletý šikula se objevil také v reprezentačním výběru Miloše Říhy, který mu ovšem dával až překvapivě málo prostoru. Ani to ovšem Vránovi nezabránilo v tom, aby se stal třetím nejvytíženějším tuzemským hokejistou s celkovým počtem 98 odehraných zápasů!

2. místo – Radek Faksa

Jeden ze základních stavebních kamenů obrany Dallasu Stars má za sebou skutečně náročnou sezónu, jelikož se jako jeden ze dvou hráčů dostal přes hranici sta odehraných zápasů. Konkrétně zasáhl do 101 duelů. Jednaosmdesát jich stihl v základní fázi NHL, dalších třináct přidal v play-off a po vyřazení z bojů o Stanley Cup přijel podpořit reprezentaci, za níž nastoupil sedmkrát. Ukázal, že dokáže být obráncem světové úrovně a je s podivem, že mu média nevěnují tolik pozornosti, kolik by si určitě zasloužil.

1. místo – David Krejčí

Další hokejista, na něhož se často zapomíná, jak na předávání Zlaté hokejky trefně připomněl Jakub Voráček. David Krejčí je dlouholetou oporou bostonských medvědů a jeho práce pro tým je skutečně zásadní. Třiatřicetiletý útočník byl letos blízko svému druhému Stanley Cupu, ale radost mu zkazilo rozjeté St. Louis Blues. I tak se z osobního hlediska rozhodně nemá za to stydět, v základní části posbíral krásných 74 bodů a dalších 16 přidal v play-off. Nastoupil dohromady do 105 zápasů a právem stanul na vrcholu našeho žebříčku nejvytíženějších hokejistů uplynulé sezóny!

Foto: grantland.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články