Kladno vyzve v baráži Jihlavu. První dva domácí zápasy budou klíčové, tuší Jaromír Jágr

Hokejisté Kladna a Jihlavy po roce opět zabojují o to, kdo si v příští sezóně zahraje Tipsport extraligu. Jak vidí šance na udržení Jaromír Jágr? Opory Dukly si uvědomují, že tentokrát je čeká jiná série než loni, kdy Rytíři zvítězili 4:3 na zápasy.

i Zdroj fotografie: Rytíři Kladno
                   

Po roce se kladenští hokejisté znovu střetnou s Jihlavou o místo v Tipsport extralize. Zatímco na konci minulé sezóny postupoval vítěz Chance ligy přímo mezi elitu, nyní Rytíři narazí na Duklu v baráži. Středočeši na ni čekají už od 8. března, kdy sehráli závěrečný zápas základní části. Během více než měsíční přestávky Jágr a spol. absolvovali přípravné zápasy s Kolínem (2:3 a 4:3 po nájezdech) a s Liptovským Mikulášem (6:3 a 4:2). „Soustředění na Slovensku se nám povedlo, skvěle se o nás postarali. Měli jsme dva přípravné zápasy a spoustu tréninků,“ řekl iDnes padesátiletý Jaromír Jágr.

Po dlouhé pauze, zaviněné otřesem mozku, se do kladenské sestavy vrátil Ondřej Machala. Rytíři také vytáhli skrytý trumf. V jejich dresu nastoupí v baráži Jiří Burger. „Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ vysvětlil pro web Rytířů trenér David Čermák.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

V posledních pěti letech Kladno hrálo baráž hned čtyřikrát. Poradí si nyní s Jihlavou? „Věřím tomu, že pokud budeme hrát naše maximum, měli bychom baráž uhrát. Na druhou stranu, co znamená maximum? Vypadneš na čtyřicet dní ze zápasového tempa, které těžko nahradíš jakýmkoli tréninkem. Proto bych si myslel, že první dva domácí zápasy budou hodně klíčové,“ cituje Jaromíra Jágra iDnes.

Hlavní zbraň Dukly? Gólman Žukov

Dukla, která ve finále Chance ligy porazila Vsetín 4:2 na zápasy, má velkou oporu v ruském brankáři Maximovi Žukovovi. Ve vyřazovacích bojích vychytal pět čistých kont. „On je kámen mužstva, ale celý tým makal, jak měl. Máme nejlepšího brankáře v play-off, možná v soutěži, tuší čtyřicetiletý jihlavský útočník Josef Skořepa, který si uvědomuje, že Kladno má úplně jiný tým než před rokem. „Jsou tam top hráči, ale pořád to jsou lidi jako my,“ zmínil v rozhovoru pro hokej.cz.

iZdroj fotografie: HC Dukla Jihlava

I Filip Seman tuší, že narazí v baráži na silného soupeře. „Kladno má svojí kvalitu. Bojovali opravdu skvěle, aby se vyhnuli tomu sestupovému místu. Měli spoustu vyrovnaných zápasů a myslím, že oni tu extraligovou kvalitu mají. Samozřejmě do toho dáme všechno a uvidíme,“ řekl Filip Seman pro internetové stránky Dukly.

Baráž začne v neděli 17. dubna v 16 hodin v chomutovské aréně. Přímý přenos vysílá ČT sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články