Měsíc bez hokeje! Baráž rozehrají Rytíři až o Velikonocích. Co řekl Jágr k dlouhé pauze?

Hokejistům Kladna hrozí, že po roce v Tipsport extralize spadnou do druhé nejvyšší soutěže. Zatím netuší, s kým se v baráži střetnou. Co trápí trenéry, hráče i Jaromíra Jágra?

i Zdroj fotografie: Rytíři Kladno
                   

Baráž se do hokejové Tipsport extraligy vrací po třech letech. Tentokrát ale v jiném formátu než v roce 2019. Tehdy se dva nejslabší týmy z elitní české soutěže (Pardubice a Chomutov) střetly s nejlepší dvojicí z Chance ligy (Kladno a České Budějovice). Rytíře táhlo za postupem především hvězdné duo Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. První nasázel ve dvanácti barážových bitvách deset gólů (10+3) a druhý nasbíral čtrnáct kanadských bodů (1+13). Letos se Kladenští střetnou s vítězem play-off Chance ligy v sérii na čtyři vítězné duely.        

Před začátkem sezony řada fanoušků i odborníků posílala Středočechy na chvost tabulky. Důvod? Problémy s rekonstrukcí střechy kladenského zimního stadionu odsoudily Rytíře k dlouhému exilu. Všechny domácí zápasy základní části nakonec museli odehrát v Chomutově. V prvních osmi utkáních tam Jágr a spol. rozhodně nezářili. Získali jen osm bodů.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

Tristní bilance Kladna pokračovala až do Vánoc, kdy mělo po 31 střetnutích na kontě všeho všudy 25 bodů. Po Novém roce sáhlo vedení klubu k několika změnám, které přinesly výrazné zlepšení. Během šesti týdnů získali hokejisté s rytířem na prsou 26 bodů (ve 14 duelech). „Začátek sezony se nám nepovedl, což nás stálo lepší umístění. V první půlce sezony jsme naprosto zbytečně ztráceli zápasy. Od Nového roku jsme ale začali hrát super,“ zmínil v rozhovoru pro Kladenský deník obránce Marek Baránek.

Záchrana byla na dosah, Rytířům ale došel dech

Tým trenéra Davida Čermáka nakonec živil naději na přímou záchranu až do předposledního kola základní části. V něm Rytíři museli za každou cenu urvat tři body na ledě Komety. Neodvezli si ale ani jeden. Bylo tedy jasné, že extraligovou příslušnost budou muset hájit v baráži. Ta ale začne až 17. dubna, takže kladenské mužstvo tedy čeká přestávka dlouhá 40 dnů!

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

„Ta pauza je fakt šílená. Bude hrozně těžké se udržovat v nějaké kondici a zápasovém tempu, protože čekání bude hrozně dlouhé,“ uvedl pro Hokej.cz útočník Rytířů Nicolas Hlava. Podobně to vidí i majitel klubu Jaromír Jágr. „To je poprvé, kdy budeme čekat na to, abychom hráli o všechno. Pro nás to bude moc těžké, možná těžší než zápasy v extralize,“ řekl padesátiletý Jágr Kladenskému deníku. Zazáří na ledě podobně jako v roce 2019?  

Taktika? Nedat soupeři čuchnout

Cíl mají Rytíři od začátku sezony jasný. Udržet extraligu. Musíme se připravit takovým způsobem, abychom nedali soupeři čuchnout,“ ví Nicolas Hlava. Koho vidí jako pravděpodobného soupeře do baráže? „Myslím si, že třeba Vsetín by mohl postoupit. Má docela dobře poskládaný tým i na play-off. Mohou ale vyskočit i Litoměřice nebo Třebíč,“ podotkl odchovanec Chomutova. Co myslíte, udrží se Kladno?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články