Kdy přijde premiéra Matěje Blümela v NHL? Brzy dostane příležitost, prozradil kouč Dallasu DeBoer

Po skvělém vstupu do sezony v AHL dostal pozvánku mezi elitu. Premiéra Matěje Blümela v NHL ale zatím nepřišla. Nastoupí za Dallas v sobotu proti New York Rangers?

i Zdroj fotografie: Dallas Stars
                   

V kempu sice předváděl český útočník kvalitní výkony, trenéra Petera DeBoera ale nepřesvědčil. Pár dní před začátkem soutěže poslal Dallas rodáka z Tábora do AHL. Premiéra Matěje Blümela v NHL se tak odkládala. „Může se stát, že půjdu do AHL, ale tím se pro mě nic nezmění, budu bojovat dál. Farmy se nebojím, v hlavě jsem na ni i připravený,“ prozradil před začátkem přípravy v rozhovoru pro hokej.cz.

Matějův splněný sen

Odchovanec Pardubic od prvních utkání v AHL ukazoval kvalitu. Spíše do ní vtrhl jako uragán. Během pěti duelů za Texas Stars posbíral osm kanadských bodů za pět gólů a tři asistence. Výkony bronzového medailisty z letošního mistrovství světa samozřejmě neunikly vedení Dallasu, které Matěje Blümela povolalo k prvnímu týmu. „Pro tento okamžik žijete, takže je to splněný sen. Doufám, že brzy přijde další splněný sen, abych si mohl zahrát, ale jsem moc rád, že jsem tady,“ řekl Blümel pro Dallas Morning News.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Zprávu o povolání do NHL se dozvěděl nevšedním způsobem. „Přišel jsem do šatny a nebyl jsem v sestavě. Vyšiloval jsem. Myslel jsem si, že jsem udělal něco špatného nebo nějaké chyby ve hře a nebudu hrát. Nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo,“ vyprávěl Matěj Blümel. Později mluvil s trenéry Texasu a s asistentem generálního manažera Stars Scottem Whitem, který mu sdělil zprávu, že se připojí k Dallasu.

DeBoer: Brzy dostane příležitost

Český útočník byl k dispozici již před zápasem s Washingtonem. Stars vyhráli 2:0, Blümel ovšem sledoval dění na ledě jen ze střídačky, kde čekal na šanci v pozici náhradníka. Premiéra Matěje Blümela v NHL může přijít v sobotu večer, kdy se Stars doma střetnou s New York Rangers. Dostane příležitost, pravděpodobně to nebude dnes večer,“ řekl před utkáním s Capitals trenér Dallasu DeBoer. „Ale brzy ji dostane. Nepřekvapilo by mě, kdyby – vypadá jako kluk, který by se jí mohl chopit a už se nikdy neohlížet.“

Peter DeBoer sledoval výkony Matěje Blümela v AHL. Patří mezi nejlepší hráče. Měl skvělý kemp, fantastický start v AHL, což je těžká liga na skórování. A on dával góly skoro v každém zápase. Jsem jeho fanoušek. V kempu se mi líbil. Bylo pro nás tehdy těžké ho vyřadit,“ poznamenal DeBoer o Blümelovi. Dá českému útočníkovi šanci v duelu s Rangers?

Zůstane Matěj Blümel v týmu Dallas Stars, nebo zamíří zpět do AHL?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články