Matěj Blümel si na NHL počká, Dallas ho poslal na farmu. Co řekl k působení v AHL?

Na nováčkovském kempu sice český reprezentant zazářil, místo v kádru pro NHL ale zatím nevybojoval. Týden před začátkem soutěže byl odeslán na farmu.

i Zdroj fotografie: Dallas Stars
                   

Na konci uplynulé sezony Matěj Blümel zazářil na mistrovství světa, na kterém v 10 zápasech získal osm kanadských bodů (4+4). Značnou měrou tak přispěl k zisku bronzové medaile. V červnu si pak splnil sen, když podepsal nováčkovskou smlouvu s Dallasem Stars. Ať to bude NHL, nebo AHL, obojí budu brát jako posun dopředu. Takhle to mám nastavené – chci se dál zlepšovat,“ uvedl tehdy Blümel.

Rychlonohého útočníka doporučil Dallasu Jiří Hrdina, který pracuje pro organizaci jako skaut. „Jiří ho hodně viděl a měli jsme to štěstí, že jsme ho získali jako volného hráče,“ zmínil generální manažer týmu Jim Nill. Matěj Blümel na sebe upoutal pozornost hned na NHL Prospect Tournament v Traverse City, na němž se ve třech zápasech blýskl čtyřmi góly. Následovala pozvánka do hlavního kempu.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

I když na mistrovství světa seděl dvaadvacetiletý útočník v kabině s hvězdami jako David Krejčí, David Pastrňák nebo Tomáš Hertl, přesto cítil nervozitu. „Před prvním tréninkem na hlavním kempu jsem byl spíš hodně nervózní. Viděl jsem tam Jamieho Benna, Tylera Seguina, Joea Pavelskiho…. Říkal jsem si, že to je fakt něco. První trénink byl pro mě tedy náročný, ale pak jsem si uvědomil, že mezi ně patřím. Že s těmihle kluky bych mohl být v týmu,“ cituje Blümela server hokej.cz.

Blümel: Farmy se nebojím

Během přípravných zápasů NHL rodák z Tábora dvakrát odehrál přes 14 minut a značný prostor dostal v přesilovkách i oslabeních. Trenéra ale zatím nepřesvědčil a sezonu začne na farmě. Matěj Blümel dopředu počítal s tím, že tato varianta může nastat. Rezervu Stars řešil s Matějem Stránským, který dres Texas Stars oblékal čtyři sezony. „Může se stát, že půjdu do AHL, ale tím se pro mě nic nezmění, budu bojovat dál. Farmy se nebojím, v hlavě jsem na ni i připravený,“ prozradil v rozhovoru pro hokej.cz

 

Zahraje si Matěj Blümel v letošní sezoně NHL?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články