Kdo z Komety Brno se může rozloučit s kariérou?

i Foto: hokej.cz
                   

O finalistech tuzemské hokejové Extraligy je již definitivně rozhodnuto. Plzeňské naděje uhasila prohra na ledě Ocelářů z Třince a ještě předtím se Bílým Tygrům z Liberce podařilo přemoci úřadujícího šampióna z Brna, který do poslední chvíle pomýšlel na zlatý hattrick. Z plánů ale nakonec sešlo a Kometě připadla „bramborová“ příčka. Ihned po konci v play-off se vynořily spekulace o tom, kdo ze současného brněnského kádru v létě ukončí kariéru. Otazníky visí hned nad třemi hokejisty starších ročníků, kteří již dávno překročili průměrnou hranici pro odchod do důchodu. Kteří to jsou?

Martin Erat

Sedmatřicetiletý Erat ještě v loňském roce vedl české tažení na olympijských hrách v Pchjongčchangu z pozice kapitána, kde odehrál celkem 6 zápasů, v nichž si připsal 35 bodů. Ještě předtím, než zamířil přes Avangard Omsk do Komety Brno, dlouhá léta bojoval v NHL. Deset sezón strávil ve službách Nashville Predators, kde patřil mezi stabilní členy sestavy.

Na sklonku své zámořské kariéry přestoupil do Washingtonu, kde se ale moc dlouho neohřál. Posledním působištěm za velkou louží se tak pro něj stala Arizona Coyotes, odkud se následně stěhoval zpátky do Evropy. Útočník je na ledě sice stále platným členem týmu, který přidává jeden bod za druhým, nicméně už na sobě sám začíná pociťovat únavu. Bude se držet rčení, že končit se má v nejlepším?

Zbyněk Michálek

Starší z bratrů Michálkových, kteří dlouhá léta brázdili ledová kluziště prestižní NHL, pokračuje v aktivní kariéře navzdory tomu, že jeho sourozenec Michal se s hokejem již definitivně rozloučil. Hbitý obránce se účastnil dvou olympijských turnajů a když před třemi lety odehrál za tehdejšího zaměstnavatele Arizonu Coyotes pouhé tři zápasy, zdálo se, že se blíží konec jeho éry.

On ale nakonec ke všeobecnému překvapení na jednu sezónu posílil Spartu a letos se po tři čtvrtě roce bez hokeje stěhoval do Brna. Pro Kometu byl bezesporu platným hráčem, ale je otázkou, jestli i v další sezóně může ještě něco nabídnout. Většina odborníků se přiklání k tomu, že tento ročník byl také jeho posledním.

Leoš Čermák

Závěrem musíme zmínit brněnského kapitána, který svou roli plní po dobu dlouhých šesti sezón. Řadí se tak mezi nejdéle sloužící „céčka“ v domácí lize. Kometu dovedl k zisku dvou zlatých a jedné bronzové medaile. S přihlédnutím na jeho věk ovšem nelze předpokládat, že by do své sbírky přidal ještě nějaký další úspěch. V jednačtyřiceti letech má nárok odejít na zasloužený odpočinek a předat své žezlo někomu dalšímu.

Foto: hokej.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články