Kdo se stane kapitánem českého výběru?

Přípravy na letošní světový šampionát v ledním hokeji jsou v plném proudu. Český národní tým má samozřejmě stejně jako každý rok jen ty nejvyšší možné cíle. Mnoho otazníků co se týče předpokládané sestavy bylo již rozklíčováno, nicméně se hlavní kouč Miloš Říha ještě stále nerozhodl, kdo během soubojů ponese kapitánské „C“ na hrudi. Loňský vůdce Roman Červenka je aktuálně vinou vleklého zranění mimo hru. Zastoupí jej hráč působící v Evropě? Nebo snad předpokládaná posila z NHL? Variant se nabízí hned několik.

Jan Kovář

Kovář se dlouhá léta řadí mezi stálice na soupiskách České republiky pro reprezentační akce. V loňském roce mu šampionát sice utekl, ale letos se opět připravený hájit tuzemské barvy. Po návratu ze zámoří se stal posilou milované Plzně a v současnosti je považován za jednu z největších hvězd domácí soutěže. Role kapitána mu již v minulosti připadla. Osvěží si v této souvislosti letos paměť?

Jan Kolář

Urostlý obránce má ve svých dvaatřiceti letech opravdu bohaté zkušenosti s národním celkem. Nastoupil dohromady k 87 zápasům, v čemž mu žádný jiný obránce v aktuálním výběru nemůže konkurovat. Během olympijských her v minulém roce dokonce plnil roli asistenta kapitána, takže je nyní bezesporu jedním z horkých kandidátů pro zisk „céčka“. Rozhodne se Miloš Říha pro beka Magnitogorsku? Určitě by se jednalo o naprosto logický krok.

Jakub Voráček

Pro Jakuba Voráčka sezóna v NHL na 99 % skončila. Jeho Philadelphia Flyers do letošních bojů play-off nejspíš nezasáhne, což ho z osobního hlediska určitě velice mrzí, ale díky tomu se mu otevírá cesta do národního týmu. Účast už v podstatě přislíbil, takže záleží pouze na tom, jestli se během posledních zápasů Flyers nestane zázrak a nebo se nezraní. Musíme také podotknout, že pro roli kapitána by se po dřívějších zkušenostech hodil ze všech hokejistů asi nejvíce. Půjde vše podle plánu a posílí český výběr na MS? Je to velice pravděpodobné.

Michal Jordán

Jordánovi role kapitána zatím připadla pouze v přípravných utkáních nároďáku před loňským mistrovstvím světa, ale rozhodně si nevedl špatně. Letos jej čeká už čtvrtý start na šampionátu a podle očekávání by se měl stát jedním z hlavních lídrů týmu. Dostane příležitost prokázat své vůdčí schopnosti i v rámci světového turnaje? Cestu má otevřenou stejně jako všichni ostatní v našem seznamu.

Foto: sportsnet.ca