Kdo se může stát sparťanskou jedničkou v brance? (1. část)

i Foto: si.com
                   

Holešovický hokejový klub prošel v létě skutečně razantní změnou a dá se předpokládat, že formování nového týmu ještě zdaleka není u konce. Vyměnilo se vedení, vyměnil se realizační tým, vyměnili se hráči. Zatím ovšem není jasné, kdo se s úderem prvního zápasu stane brankářskou jedničkou revitalizovaného celku. Nabízí se totiž hned několik adeptů na tento post. Znáte je všechny?

Michal Neuvitrh

Jasně, o nejisté budoucnosti Michala Neuvirtha jsme vás informovali již dříve, jenže ani s odstupem času se u něj zatím nic nezměnilo. V NHL má naděje na pokračování mizivé, stále ovšem čeká, jestli se na něj přeci jen neusměje štěstí. Sparta prakticky nikdy nepřestala hlásat do světa, že by o brankáře se zkušenostmi z Philadelphie Flyers, Washingtonu Capitals, Buffala Sabres či New Yorku Islanders stála, jenže dlouhé čekání může omrzet každého. Pokud by byl Neuvitrhův zájem skutečně takový, jak jej deklaruje, už by byla nová dohoda jistě na stole.

Extraligová sezóna pravdy se blíží a i když jednatřicetiletý brankář pořád dokola opakuje, že je pro něj Sparta lukrativní, k žádnému definitivnímu rozhodnutí se nemá. Jak to s rodákem z Ústí nad Labem nakonec dopadne? To je ve hvězdách. Jisté ovšem je, že do ambiciózního české týmu by se hodil, v minulosti zde navíc i přibližně polovinu sezóny působil ještě předtím, než se napevno usadil v zámořské prestižní lize.

Jan Škorpík

Další hokejové kroky osmnáctiletého Jana Škorpíka nejsou taktéž příliš čitelné. V minulém ročníku odchytal dva ostré zápasy za HC Letňany, které dříve otevřel cestu do velkého hokeje například Jakubu Vránovi, jenž aktuálně podepsal nový kontrakt s Washingtonem Capitals. Patřil také do kádru reprezentační osmnáctky.

Mladičký strážce svatyně zatím nemá zkušenosti s Extraligou, do branky jej starší kolegové bohužel nevpustili. Nedávno se na internetu objevily spekulace, že by měl tento český šikula od nové sezóny posílit Corpus Christi IceRays z NAHL, jenže zatím do zmíněné destinace ani neodcestoval. Kde tedy nakonec Škorpík skončí?

Jan Mičán

Dalším mladým brankářem z kvalitní líhně pražské Sparty je Jan Mičán. Tomu je momentálně devatenáct let a stejně jako jeho o rok mladší kolega na svou extraligovou premiéru teprve čeká. Oproti ostatním českým nadějím má výhodu ve svých 192 centimetrech, které mu dovolují pokrýt větší prostor branky. Na druhou stranu je pak zákonitě méně pohyblivější. V ročníku minulém chytal za juniorku Sparty, juniorku Chomutova a tři starty si připsal také v Letňanech. Procentuální úspěšnost jeho zákroků je sezóny od sezóny lepší, roste z něj gólman světových kvalit.

Překvapivě se zatím neobjevil žádný zahraniční klub, který by Mičánovi nabídl nováčkovskou smlouvu, takže stále zůstává v rodné Praze. Pokud mu ovšem trenéři tamního „áčka“ nebudou dávat prostor na ledovém kluzišti, zřejmě se velice brzy vydá někam do světa, kde získá cenné zkušenosti a také odpovídající zápasové vytížení.

Foto: si.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články