Kauza chomutovských dluhů pokračuje, poškození hráči vyhrožují insolvencí

Foto: cs.m.wikipedia.org

Nedávno jsme vás informovali, že hokejový klub Piráti Chomutov stále dluží svým bývalým hráčům peníze na výplatách, které navíc odmítá řádně a podle domluvy splácet. Případ se tedy dostává do další fáze, kdy poškození hokejisté ve spolupráci s hokejovými odbory zvažují podání insolvenčního návrhu na prohlášení konkurzu společnosti Piráti Chomutov a. s. Učiní tak za předpokladu, že klub ani teď nepřistoupí na podmínky, které si pro něj připravili.

Počet nevyplacených hokejistů je i nadále obrovský

Hokejisté Radek Duda, Juraj Valach, Dávid Skokan, Pavel Klhůfek, Bohumil Jank, Jan Stránský, Jan Šťastný a Lukáš Vantuch se svým výplat z minulého ročníku nehodlají jen tak vzdát. Konkrétní výše dlužné částky, kterou zatím Piráti Chomutov hráčům nevyplatili, doposud nebyla zveřejněna, nicméně podle odhadů se jedná ještě o několik milionů korun. Sám klub se před několika dny přiznal, že svým závazkům nebude v dohledné době schopen dostát. Slova statutárního ředitele a předsedy Adama Zwettlera, který poškozeným mužům zaslal omluvený dopis, ostatně hovoří za vše:

„Nejsme schopni garantovat úhradu v domluvených termínech v listopadu a prosinci 2019, kdy vyšší finanční příjmy máme nyní zajištěny až začátkem roku 2020. I přes jistá zpoždění jsme zatím uhradili všechny splátky splatné do října 2019 a to v celkové sumě 7,5 mil. Kč, bohužel se nám do dnešní doby nepodařilo dokončit jednání s některými partnery a zároveň již minulým vedením byly kompletně vyčerpány prostředky určené na celý kalendářní rok 2019.“

Hokejové odbory vyrážejí do boje s planými sliby

Libor Zbořil jako zástupce hokejových odborů nehodlá nechat záležitost týkající se chomutovských planých slibů jen tak. Trápí jej zejména to, že se Piráti sice vymlouvají na nedostatek financí, nicméně jejich současným hráčům i nadále chodí výplaty ve správné výši, ve správný čas a klub navíc vesele shání posily všude, kde se dá:

„Měl jsem jasné podezření, že v klubu zvýhodňují nynější hráče tím, že je normálně platí a naše klienty nikoli. Našli si partu kluků, kteří v Chomutově už nejsou a na ty se vykašlali. Přesvědčovali nás před sezonou, že mají peníze na úhradu veškerých dluhů a teď se děje tohle. Po třech měsících opět problém a zase na to mají doplatit bývalí hráči, kteří již působí jinde.“

Hráči nechtějí být obětními beránky Chomutova, chtějí se bránit

Libor Zbořil dále uvedl, že ve spolupráci s poškozenými hokejisty připravil návrh, který má do případu vnést konečně jasno. Vedení Pirátů má do pátku 20. prosince čas uzavřít s hráči písemnou dohodu o úhradě dlužných částek. Pokud se tak nestane, má Zbořil od zmíněných sportovců zelenou, aby podal insolvenční návrh na prohlášení konkurzu společnosti Piráti Chomutov a. s.

Foto: cs.m.wikipedia.org