Karlovarský odchovanec Frk se v LA Kings neosvědčil. Vrací se zpět na farmu

Foto: espncricinfo.com

Když loni v létě karlovarský odchovanec Martin Frk podepisoval kontrakt ve Spojených státech, chtěl předvést to nejlepší, co v něm je. Nutno říci, že to se mu povedlo jenom částečně. Na farmě se mu velmi daří a patří mezi nejproduktivnější hráče. Když byl na 4 zápasy povolán do Los Angeles, také se mu nevedlo nijak zle. Přesto se nyní vrací na farmu.

Úspěch na farmě v Ontariu

Zde se mu daří více než dobře. Zde je Martin Frk nejproduktivnějším střelcem celého týmu. Celkem zde odehrál 26 zápasů, během kterých se mu povedlo nasbírat celkem 23 bodů a dát 14 gólů. S touto bilancí mohl očekávat, že jeho aktivita nezůstane bez povšimnutí. Vše začalo tím, že byl nominován na Utkání hvězd AHL, které se odehraje na konci ledny. A také byl povolán přímo do týmu Los Angeles Kings.

S Los Angeles Kings odehrál čtyři zápasy

Povolání do ligového týmu Los Angeles Kings pro něho znamenalo velký úspěch. A vypadalo to, že má slušně nakročeno, jelikož hned v prvním utkání proti San Jose vstřelil dvě branky. Vše vypadalo, že má velmi nakročeno k tomu, aby v týmu zůstal i nadále. Následující tři zápasy však skóroval už jenom jednou, což nebylo úplně dle jeho představ. A pravděpodobně ani podle představ týmu. Celkem tak během čtyř zápasů, které v rámci Los Angeles Kings odehrál, získal tři boty, za trojici gólů.

Vrací se zpět na farmu

Jeho působení v Los Angeles Kings tak mělo celkem krátkého trvání a nyní se tento karlovarský odchovanec a bývalý hráč Detroitu a Caroliny vrací zpět na farmu do Ontaria. Zda bude také nadále pobírat nižší plat, který činí, asi 350 tisíc dolarů. Pokud by hrál v hlavním týmu, mohl by se těšit na dvojnásobnou gáži, ve výši 700 tisíc dolarů. I to je motivace proč nepolevovat a snažit se znovu prosadit. Rozhodně jeho působení na farmě nenapovídá tomu, že by byl jenom průměrným hokejistou.

Foto: espncricinfo.com