Kanonýr mizí z Ostravy: Pokud nechce hrát za Vítkovice, za tým, nemá v kabině co dělat, prohlásil sportovní ředitel Šimíček

To je rána. Vítkovicím se vůbec nedaří, v extralize jsou předposlední. Teď navíc ostravský klub přišel o největší hvězdu. Proč vůbec končí?

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

V minulé sezoně plnil očekávání a ve Vítkovicích zářil podobně jako v předchozích ročnících v dresu Komety. Peter Mueller patřil k největším hvězdám ostravského týmu, kterému pomohl k druhému místu po základní části a postupu do semifinále. Jenže aktuálně se Vítkovicím hrubě nedaří. V extraligové tabulce jsou předposlední a z uplynulých pěti kol vytěžili Lakatoš a spol. jen dva body.

Lakatoš: Šokovalo nás to

Co se Vítkovicím porouchalo? Nedaří se jim v ofenzivě. Šest vstřelených gólů v posledních pěti zápasech mluví za vše. V absolvovali hráči pohovory s vedením a během nich se majitel klubu Aleš Pavlík a sportovní ředitel Roman Šimíček mimo jiné dozvěděli od Petera Muellera, že chce odejít. „Nám všem v kabině Peter Mueller oznámil, že ve Vítkovicích už pokračovat nechce a že chce být vytrejdovaný někam jinam. Šokovalo nás to, ale pokud to takto cítí, je to jeho volba,“ zmínil kapitán Dominik Lakatoš.

Útočník Peter Mueller
iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

A jak se k tomu všemu postavilo vedení? „Peter Mueller se několikrát vyjádřil v tom smyslu, že není spokojený se svým působením u nás ve Vítkovicích a není spokojený ani s životem v Ostravě v posledním období a zmínil, že chce z týmu odejít. V návaznosti na to jsme se domluvili, že u nás už nadále nebude pokračovat,“ řekl Šimíček pro klubový web. Pětatřicetiletý obránce byl z Vítkovic uvolněn hned v pondělí.

Nechceš tu být? Tak si jdi

Pro předposlední tým Tipsport extraligy jde o velkou ránu, přišel o jednoho z nejproduktivnějších hráčů. Jednání klubového vedení je ale pochopitelné. „Myslím, že je jednoznačné, že i s ohledem na současnou nepříznivou situaci musíme mít v týmu jen hráče, kteří za Vítkovice hrát chtějí a jsou schopní a hlavně ochotní za ně bojovat. Pokud někdo toho není schopen, pokud nechce hrát za Vítkovice, za tým, nemá v kabině co dělat,“ uvedl sportovní ředitel.

Který extraligový klub podle vás uloví Petera Muellera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články