Triumf nad USA zajistil českým hokejistům i filmový maraton. V hlavní roli trenér Rulík

Slyšeli jste včera večer také tu ránu? To byl balvan, který spadl ze srdce trenérovi Radimu Rulíkovi. Dostal český národní tým přes obávané brány čtvrtfinále.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Češi předvedli proti USA (1:0) kvalitní výkon. Skvěle zachytal Lukáš Dostál, obránci Američanům nic nedarovali. A útočníci podnikali nebezpečné výpady do obrany soupeře. Byla to obětavá práce s postupovou tečkou. „Je to velká věc, ale patří hráčům. Měl jsem asi 350 klipů jejich hry, věděli jsme, co od nich můžeme čekat,“ popsal Radim Rulík pro Český hokej. Dlouhé hodiny tedy patřily filmovým ukázkám a sestřihům z amerických zápasů. U promítačky stál v hlavní roli kouč, který byl před šampionátem pod velkým tlakem.

Dostál byl nachystaný na všechno

„Hráčům tohle všechno samozřejmě neukazujete, je potřeba vybrat to podstatné. Kluci odvedli skvělý výkon a k nim se přidal i vynikající gólman. Pomohli jsme si přesilovkou a ubránili jejich početní výhody. Amerika až do čtvrtfinále nedostala gól v oslabení, s námi poprvé a žádný sami nedali. To byl klíč a taky skvěle připravený Lukáš Dostál, byl hlavně mentálně nachystaný na všechny situace, které mohly nastat,“ doplnil Rulík.

Trenér Rulík byl před šampionátem kritizován kvůli své nominaci. Zvlášť kvůli Tomáši Noskovi a Jakubu Vránovi. Zatím se všichni hráči, které do týmu vzal, ukázali jako perfektní volba. Jen Filip Hronek, o jehož kvalitách v NHL jsme nedávno také psali na SportechŽivě, zůstal ve Vancouveru. Jeho um trochu chybí.

Rulík: Velký týmový výkon

Jak Rulík viděl hru USA? „Neustále cpali puky k němu zpoza branky, stříleli i z rohu. Čekali na šťastný odraz, ale obránci i celkem dobře pracovali hokejkami. Soupeř se k vyložené šanci moc nedostával, a když ano, Lukáš byl ve správném úhlu, dobře nastavený proti kotouči. Viděl jsem opravdu velký týmový výkon celého mužstva. Všichni tam nechali v rámci svých možností úplně všechno. Viděli jsme obrovskou obětavost, srdce,“ popisoval Rulík.

Účast Pastrňáka na MS v Praze přijde pěkně draho. Čeští fanoušci dokonce mluví o sbírce

Co řekl ke šťastnému střelci? „Pavel Zacha si zaslouží odpustit. Poté, co vynechával účasti na MS, se tentokrát do týmu zapojil a odměnou mu je vítězný gól. Jsem rád, že to takhle dopadlo, Pavel je ve věku, kdy mužstvu rozhodně má co dát. V NHL se zlepšuje sezonu od sezony a pro nás je strašně důležitou posilou. Ale nejenom on,“ přiznal Radim Rulík pro Český hokej.

Co říkáte na kouče Rulíka? Jak hodnotíte jeho práci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články