Jevgenij Kuzněcov má kvůli kokainu po hokeji

Foto: hokej.cz

Hvězda sedmadvacetiletého středního útočníka Jevgenije Kuzněcova začala v posledních letech stoupat vzhůru, nicméně namísto dalších úspěchů přišel strmý pád na tvrdou zem! Hokejista vyfasoval trest v podobě čtyřletého zákazu hrát na mezinárodní scéně a své milované ruské sborné bude určitě citelně chybět. V nejbližších dnech by se mohl dočkat také trestu od vedení zámořské NHL, kde působí již šest sezón v dresu Washingtonu Capitals a na sedmý zatím stejně jako zbytek hokejistů trpělivě čeká. Ačkoli v tomto případě se stopka na několik let nezdá býti příliš reálná, minimálně finanční postih přijít může. Proč? Kuzněcov doplatil na kokainovou aféru, kterou zaznamenal těsně po zisku bronzové medaile na světovém šampionátu 2019.

Nejdřív srdceryvné hájení, poté zklamání a omluva blízkým

Jevgenij Kuzněcov byl jednou z nejvýraznějších tváří ruského národního výběru při nedávném Mistrovství světa na Slovensku. Ačkoli měli tamní hokejisté jako vždy jen ty nejvyšší možné ambice, nakonec se museli spokojit s bronzovou medailí, kterou navíc získali na úkor Čechů. Kuzněcov se po skončení zápasu stejně jako jeho spoluhráči vrhl do víru velkoměsta a bujaré oslavy mohly začít. Jenže rodák z Čeljabinsku to vzal snad až příliš důkladně.

Internetem začal kolovat záznam, na kterém ve společnosti dvou polonahých krásek sedí u stolu s bílým práškem, který nápadně připomíná kokain. To ovšem hokejista razantně vyvrátil s tím, že se jedná o rok starý záznam a navíc je vytržený z kontextu. Dle svých slov totiž odešel hned poté, co si látky všiml:

„Nikdy jsem drogy nebral. Klidně mě otestujte. Vím, že vyjdu čistý.“

Ačkoli se Kuzněcov dušoval, že testem na drogy projde bez ztráty květinky, čímž chtěl jistě vyvolat pocit, že žádné kontroly nejsou třeba. Jenže oni přeci jen přišly a odhalily, že hokejista má v krvi skutečně značné množství kokainu. Na to už Kuzněcov reagoval pouze slovy:

„Cítím se naprosto strašně, že jsem vás zklamal.“

Ruská veřejnost je nekompromisní, hokejisté zas klidní nevraživost

Poměrně výrazná část ruské veřejnosti si myslí, že by Jevgenij Kuzněcov neměl za Rusko nastoupit už nikdy, aby tak šel „příkladem“ pro ostatní hokejisty, kteří by se podobného prohřešku dopustili. Darius Kasparaitis, bývalý obránce, se však Kuzněcova veřejně zastal:

„Mnozí sportovci měli problém s drogami. Nejdůležitější je, že Žeňa vyhledal pomoc. Osobně ho podporuji. Všichni děláme chyby. Já jsem měl například problém s alkoholem, ale teď jsem čistý. Už dlouho jsem se nenapil.“

Mezi hokejisty se dokonce najdou i tací, kteří za obviněním Kuzněcova vidí komplot nebývalých rozměrů. Podle Andreje Nikolišina jsou za vším jakési „temné síly“, jenž mají jediný cíl – poškodit Rusko a znemožnit mu úspěchu na světových šampionátech. Konkrétně se vyjádřil následovně:

„Téhle zprávě nevěřím. Nevěřím, že Žeňovi něco našli. Proč federace vydává takovéhle prohlášení až po třech měsících? Vypadá to celé jako provokace nebo zinscenování. Nevím, kdo za tím stojí, pro koho je to výhodné. Čtyřletá suspendace je příliš dlouhá.“

Jsou za tímto spiknutím snad Kanaďané, Švédové nebo Fini, kterým se neúčast Kuzněcova, nejlepšího hokejisty planety, hodí do krámu? Samozřejmě to myslíme sarkasticky, protože něco takového je prakticky nemožné a zároveň nelogické…

Foto: hokej.cz