Ještě před rokem hrál za Toronto, teď míří do Litvínova. Chtěl jsem domů, přiznává

Hokejový Litvínov hlásí příchod další výrazné posily. Dres Chemiků bude v nadcházejícím ročníku oblékat známé jméno se zkušenostmi z NHL.

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Litvínovské získal již šestou letní posilu. Na severu Čech bude v nadcházejícím ročníku působit známý kanonýr Ondřej Kaše. Sedmadvacetiletý útočník se přitom do tuzemské extraligy vrací po dlouhých osmi letech strávených v zámoří. Bývalý hráč Anaheimu Ducks, Bostonu Bruins, Toronta Maple Leafs či naposledy Caroliny Hurricanes přiznává, že nejvýraznější motivací k návratu do Česka byla rodina a touha přiblížit se domovu.

Do Litvínova totiž v tomto přestupovém období zamířil i jeho bratr David Kaše, který naposledy působil v pražské Spartě. „Litvínov byl pro mě volbou číslo jedna. Měl jsem i jiné nabídky, ale nedávaly mi smysl. Chtěl jsem si zahrát s bráchou a také jsem chtěl být blíže domovu. Lákala mě možnost vžít se do role lídra a pomoci týmu do vyšších pater tabulky,“ komentoval svůj přesun útočník, který v NHL odehrál celkem 258 utkání. V nich nasbíral 124 bodů za 57 branek a 67 asistencí.

iZdroj fotografie: NHL

Trenér Vervy Karel Mlejnek přiznal, že si od přímočarého střelce slibuje zlepšení kvalit mužstva na všech úrovních. „Jsem nesmírně šťastný, že Ondra bude součástí týmu. Jsem přesvědčený, že mužstvu dodá potřebnou kvalitu na všech úrovních. Průměr téměř půl bodu na zápas v NHL je toho důkazem. Těším se na spolupráci,“ dodal na adresu rodáka z Kadaně, který v uplynulém ročníku odehrál vinou zranění jediné utkání.

Vrábel: Věříme, že se plnohodnotně vrátí

Všichni pevně věříme, že Ondrovi zdraví dovolí, aby se plnohodnotně vrátil k hokeji. V takovém případě v něm Litvínov získal nadstandardního hráče a skvělého profesionála. Je výbornou vizitkou klubu, že hráč takové úrovně chce s Litvínovem spojit svou kariéru,“ dodal sportovní manažer Tomáš Vrábel s tím, že Litvínovu k realizaci přesunu pomohlo navýšení podpory jednoho z klubových partnerů.

Pro jedenáctý celek uplynulého ročníku jde o šestou posilu. Již dříve dorazil do Litvínova obránce David Kaše z pražské Sparty, jehož v defenzivě doplní také kanadský obránce Kevin Czuczman z finského Tampere. Ofenzivu pak mimo Ondřeje Kašeho vyztužil Marek Baránek z Plzně, Petr Koblasa z karlovarské Energie a Lukáš Válek z prvoligových Litoměřic.

Bude Ondřej Kaše v případě návratu po zranění jednou z osobností extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články