Ještě jsem nedostal ani korunu a už dlužím 25 000 Kč do kasy, prozradil obránce Jáchym Kondelík

Za České Budějovice zatím odehrál Jáchym Kondelík jen osm zápasů, v nich ale prokázal jak velkou posilu Motor v dvoumetrovém centrovi získal.

i Zdroj fotografie: HC Motor České Budějovice
                   

V zámoří prošel univerzitním systémem, do NHL se ale třiadvacetiletý obr neprosadil. Po dvou sezonách na farmě se Jáchym Kondelík rozhodl pro návrat do Česka. „Už jsem tam byl osmý rok, bylo to dlouhé. Potřeboval jsem nový impuls a zkrátka jsem se chtěl vrátit domů. Budějovice pro mě byly ideální možnost, dávalo mi to smysl. Věřil jsem, že tady budu hrát,“ prozradil útočník, který si v osmi zápasech za Motor připsal sedm kanadských bodů (3+4).

Operace zad

Na farmě Nashvillu v Milwaukee nastoupil během dvou sezon jen ke 40 zápasům. Na vině byly mimo jiné problémy se zády a následná operace. „Moc jsem toho neodehrál, navíc jsem ještě byl zraněný a tam je to hodně o příležitostech. Být ve správnou chvíli na správném místě. Bohužel, nevím jestli jsem hrál špatně, se to nevydařilo,“ řekl pro Bomby k tyči Kondelík.

iZdroj fotografie: HC Motor České Budějovice

Když ze zámoří přišla začátkem října zpráva, že se 201 centimetrů vysoký útočník zřejmě vrátí do Česka, oslovilo ho několik extraligových klubů. Například trenér Pardubic Václav Varaďa řekl, by se mu Kondelík hodil do koncepce. „Pana Varaďu jsem měl na dvacítkách, takže mě dobře zná. Stál o mě hodně. Mluvil jsem s docela dost týmy, ale od začátku jsem směřoval k tomu, že jsem chtěl být tady (v Českých Budějovicích – pozn. red.). Dělal jsem pro to všechno a nakonec to dopadlo tak, že jsem si smlouvu řešil sám, “ zmínil odchovanec Motoru.

Nesmlouvavý pokladník

Příchod do mužstva bývá v Česku pravidelně spojený s příspěvkem do kasy. Stejně tak i premiérový gól. „Zatím jsem ještě nedostal ani korunu a už na mě vysolili, že dlužím 25 tisíc,“ smál se Jáchym Kondelík, který v Českých Budějovicích nastupuje v prvním útoku s Adamem Kubíkem a Milanem Gulašem.

Pomůže Kondelík Motoru do play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články