Jeřábkova mise v NHL skončila, co s ním bude dál?

                   

Explzeňský hokejista Jakub Jeřábek strávil dva ročníky v nejvyšší zámořské soutěži. Nutno však podotknout, že ten poslední snad ani nestojí za zmínku. V barvách St. Louis Blues naskočil pouze do jednoho zápasu, z něhož odešel s dvěma trestnými minutami a třemi negativními body ve statistice plus/mínus. Zbytek sezóny odehrál na farmě, kde o svých kvalitách také příliš nepřesvědčil, takže se není čemu divit, že o něj žádný další klub NHL neprojevil zájem. Co s jeho dříve slibně rozjetou kariérou bude dál? Podle posledních informací se přesune k týmu, kde již dříve působil.

Jeřábkovo vystoupení v zámoří? Jeden velký propadák

Jak moc se lišilo Jeřábkovo angažmá v NHL od jeho předchozí štace v Rusku… Když přicházel do Viťazu Podolsk hrajícího KHL, okamžitě se ujal role lídra obranných řad a kromě tohoto také patřil mezi nejproduktivnější hokejisty v rámci celé ligy. Svými skvělými výkony na sebe nalákal pozornost zámořských klubů. Nakonec se dohodl s Montrealem Canadiens, jejichž barvy dlouhá léta hájil Tomáš Plekanec. Nyní sedmadvacetiletý obránce začal poměrně slibně, v naprosto odlišné sféře se dokázal rychle aklimatizovat. Sám hokejista se bezprostředně po prvním utkání netajil nadšení. Bohužel mu ale radost nevydržela příliš dlouho.

Za Canadiens stihl odehrát pouze 25 zápasů, v nichž to s jeho výkony bylo jako na houpačce. Jednou za hrál skvěle, podruhé se mu vůbec nedařilo. I proto byl nakonec vyměněn do Washingtonu, který spolu s ním získal také další české rodáky Michala Kempného a Jakuba Vránu. Capitals nakonec v sezóně 2017/2018 dokázali vystoupat až na vrchol a pozvedli nad hlavu Stanleyův pohár. Jména Kempného a Vrány se na poháru objevila, to Jeřábkovo nikoli. Neodehrál totiž dostatečný počet duelů.

Poslední kapka a návrat do KHL

Po senzačním ročníku se Capitals rozhodli neprodloužit s Jeřábkem smlouvu, takže se z něj stal volný hráč. Nakonec podepsal s Edmontonem Oilers, jenže v jeho dresu se vůbec neobjevil. Ještě před letním soustředěním se jej Olejáři zbavili a tak se bek v nejlepších letech přesunul do St. Louis Blues. Tam si oproti Edmontonu sice polepšil, ale pouze o jeden zápas! Prakticky celý ročník odehrál v AHL a ani tam nepřesvědčil, že si další šanci v NHL zaslouží. Potkal ho tak podobný osud jako bývalého spoluhráče z Plzně Jana Kováře, který ovšem vydržel čekat pouhé tři měsíce, než snažení o účast na zámořských kluzištích definitivně vzdal.

Oba odchovanci západočeského klubu se spolu nejspíš budou opět potkávat v KHL, protože Jakub Jeřábek se oficiálně vrací do služeb Viťazu Podolsku, s nímž podepsal roční smlouvu, a Kovář o své budoucnosti také mluví ve spojitosti s Ruskem. Dá se předpokládat, že pokud dostane odpovídající nabídku, nebude váhat ani vteřinu.

Foto: chatsports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články