Jaromír Jágr se vyjádřil k případnému návratu do reprezentace

Foto: nhlpa.com

Jaromír Jágr už sice není žádný mladí, na ledě se však stále prohání stejně hbitě jako před lety a patří mezi nejlepší hráče české Extraligy, kam své Kladno po minulé baráži posunul. Není proto divné, že se k naší hokejové modle upírají zraky mnoha fanoušků, kteří doufají, že se sedmačtyřicetiletá legenda ještě pro jednou navrátí do reprezentačního výběru. Jágr tyto impulsy samozřejmě vnímá, ačkoli dodává, že něco takového by prý rovnalo téměř zázraku. Co o sobě známý vtipálek prohlásil? A kdo je podle něj nejlepším českým hráčem současnosti?

Karjala Cup se blíží a fandové volají po Jágrovi

Reprezentační mánie se pomalu blíží a trenér Miloš Říha už začíná tvořit kostru týmu, s nímž se zúčastní prvního velkého turnaje – Karjala Cupu. Některé jména na soupisce jsou již dnes vcelku jasná, otazníky však stále visí nad legendárním Jaromírem Jágrem, který odporuje zákonům přírody a i přes pokročilý věk patří k nejproduktivnějším hráčům Extraligy. Návrat slavné osmašedesátky do národního týmu by si stejně jako každý rok mnoho českých fanoušků přálo, nicméně tato možnost podle samotného Jágra vůbec není na stole. Novinářům sdělil:

„Žádné námluvy mezi mnou a národním týmem neproběhly a ani neproběhnou. Já bych mohl figurovat v nároďáku maximálně jako nehrající kapitán, což je funkce, kterou známe například z tenisového prostředí. Navíc si nemyslím, že bych na ledě zas až tak válel. Pár gólů jsem sice dal, ale ty výkony jsou pořád nahoru dolů jako na houpačce. Hodně záleží, jak se v daný den cítím. Někdy je to lepší, jindy o dost horší. Věk prostě nezastavíš.“

Jágr vidí svého nástupce v Davidu Pastrňákovi

Co se národního týmu i zámořské NHL týče, Jaromír Jágr je pevně přesvědčen, je budoucností pro českou republiku je zejména David Pastrňák, který momentálně vede tabulky produktivity i střelců v nejprestižnější hokejové lize světa. Dá se dokonce říci, že jako první dokázal převzít žezlo právě po rodákovi z Kladna. Jágr na jeho adresu nešetřil chválou:

„To, jak se Davidovi na začátku nového ročníku daří, je naprosto úchvatné! Buďme za něj rádi. Věřím, že je to hráč, který dokáže spojit davy. Tohle přesně ČESKÝ fanoušek potřebuje. Jen díky hráčům jako je „Pasta“ dostaneme k hokeji další diváky. On je ten správný ambasador hokeje. Moc se mi na něm líbí, že chce být nejlepší. Ne všichni tohle mají v povaze, ale on ano.“

Foto: nhlpa.com