Jaromír Jágr promluvil o konci kariéry: Nastoupí ještě za své Kladno v extralize?

V únoru oslavil padesáté narozeniny, přesto se stále udržuje v kondici. Legendární útočník a majitel kladenských Rytířů nyní otevřeně promluvil o své budoucnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Legendy jsou zpět. Exhibiční zápas s tímto názvem na vyprodaném Zimním stadionu Ondreja Nepely v Bratislavě má za sebou řada českých a slovenských hokejových osobností včetně legendárního padesátiletého útočníka. Vedle Ľubomíra Višňovského, Mariána Hossy nebo Žigmunda Pálffyho byl Jaromír Jágr výraznou výjimkou, jako jediný z výběru totiž stále pokračuje v aktivní kariéře a za své Kladno odehrál celou uplynulou extraligovou sezónu.

Pro některé z nás je to jedna z posledních příležitostí, jak se aktivně předvést publiku. Zápas měl fantastickou atmosféru, bylo vyprodáno a myslím, že si ho všichni užili,“ prohlásil Jágr pro slovenský server Šport.sk a svěřil se, že legendy společně v zákulisí vzpomínali na staré časy. „Vzpomínali jsme na staré časy. Dokonce jsem společně zažil i československý tým. Když je vám dvacet, neuvědomujete si, kolik toho máte před sebou, ale po padesátce už ano,“ doplnil.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

Jágr, který si v kariéře zahrál za Pittsburgh, Omsk, New Jersey, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Boston, Floridu, Washington a Calgary, však jedním dechem dodal, že jeho budoucnost zůstává nejasná. Údajně o ni rozhodne vůle hrát, tréninkové výsledky a zejména zdraví. „Uvidíme, co bude. Všechno záleží jen a jen na mě, na tom, jak budu trénovat a na tom, jak se budu zdravotně cítit,“ zdůraznil.

Jágr v uplynulém ročníku nastoupil za Rytíře ke 448 utkáním, ve kterých zaznamenal osm branek a u dalších třinácti asistoval. Statisticky šlo o jeho nejhorší ročník v kariéře, přesto plně využil svůj marketingový potenciál.

Kladno totiž i přes záchranářské boje dokázalo zaplnit svůj stánek v základní části 56 tisíci diváky, čímž předčilo Livtínov, Mladou Boleslav a Karlovy Vary. V hostujícím prostředí pak zůstává nejnavštěvovanějším celkem. Na Plekance, Jágra a spol. zavítalo v loni na venkovní stadiony celkem 98 tisíc příznivců.

Měl by Jágr ukončit kariéru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování