Jaromír Jágr promluvil o konci kariéry: Nastoupí ještě za své Kladno v extralize?

V únoru oslavil padesáté narozeniny, přesto se stále udržuje v kondici. Legendární útočník a majitel kladenských Rytířů nyní otevřeně promluvil o své budoucnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Legendy jsou zpět. Exhibiční zápas s tímto názvem na vyprodaném Zimním stadionu Ondreja Nepely v Bratislavě má za sebou řada českých a slovenských hokejových osobností včetně legendárního padesátiletého útočníka. Vedle Ľubomíra Višňovského, Mariána Hossy nebo Žigmunda Pálffyho byl Jaromír Jágr výraznou výjimkou, jako jediný z výběru totiž stále pokračuje v aktivní kariéře a za své Kladno odehrál celou uplynulou extraligovou sezónu.

Pro některé z nás je to jedna z posledních příležitostí, jak se aktivně předvést publiku. Zápas měl fantastickou atmosféru, bylo vyprodáno a myslím, že si ho všichni užili,“ prohlásil Jágr pro slovenský server Šport.sk a svěřil se, že legendy společně v zákulisí vzpomínali na staré časy. „Vzpomínali jsme na staré časy. Dokonce jsem společně zažil i československý tým. Když je vám dvacet, neuvědomujete si, kolik toho máte před sebou, ale po padesátce už ano,“ doplnil.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

Jágr, který si v kariéře zahrál za Pittsburgh, Omsk, New Jersey, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Boston, Floridu, Washington a Calgary, však jedním dechem dodal, že jeho budoucnost zůstává nejasná. Údajně o ni rozhodne vůle hrát, tréninkové výsledky a zejména zdraví. „Uvidíme, co bude. Všechno záleží jen a jen na mě, na tom, jak budu trénovat a na tom, jak se budu zdravotně cítit,“ zdůraznil.

Jágr v uplynulém ročníku nastoupil za Rytíře ke 448 utkáním, ve kterých zaznamenal osm branek a u dalších třinácti asistoval. Statisticky šlo o jeho nejhorší ročník v kariéře, přesto plně využil svůj marketingový potenciál.

Kladno totiž i přes záchranářské boje dokázalo zaplnit svůj stánek v základní části 56 tisíci diváky, čímž předčilo Livtínov, Mladou Boleslav a Karlovy Vary. V hostujícím prostředí pak zůstává nejnavštěvovanějším celkem. Na Plekance, Jágra a spol. zavítalo v loni na venkovní stadiony celkem 98 tisíc příznivců.

Měl by Jágr ukončit kariéru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články