Jakub Vrána už ví, v jakém útoku nastoupí do premiéry v dresu St. Louis Blues. Dá Arizoně gól?

Český útočník měl původně naskočit za Blues již v Los Angeles, nakonec si ale premiéru po trejdu odbude v duelu s Arizonou. Jak se Jakub Vrána cítí v novém působišti?

i Zdroj fotografie: St. Louis Blues
                   

Po návratu z asistenčního programu NHL a NHLPA se Jakub Vrána rozehrával na farmě. V dresu Grand Rapids Griffins naskočil do 17 zápasů AHL, ve kterých si připsal 11 bodů (6+5). V úterý 21. února se dočkal návratu do sestavy Red Wings na ledě Washingtonu, se kterým v roce 2018 získal Stanley Cup. Poté naskočil ještě proti Rangers a Senators, což ale byla pomyslná tečka za jeho angažmá v Detroitu. Steve Yzerman útočníka vyměnil do St. Louis.

Restart v Missouri

Jakub Vrána, který za dva roky v Detroitu odehrál jen 42 utkání v NHL, přijal tuto zprávu s klidem. „V Detroitu se pro mě nevyvíjely věci moc dobře, takže jsem nadšený, že mě čeká nový start a chci ze sebe vydolovat to nejlepší,“ řekl útočník v prvním rozhovoru po výměně. Původně měl dres Blues obléknout již v utkání na ledě Los Angeles Kings.

iZdroj fotografie: Detroit Red Wings

Co ho zdrželo? „Špatné počasí, spousta letů byla zrušena. Zůstal jsem na letišti a letěl prvním spojem, který byl k dispozici,“ líčil Jakub Vrána, který si pochvaluje přijetí od spoluhráčů. „Kluci mě přijali skvěle,“ potěšilo kanonýra. Premiéru za St. Louis odehraje Vrána proti Arizoně. Do tohoto duelu naskočí ve druhém útoku s Braydenem Schennem a Kasperim Kapanenem.

Jakub Vrána bude hladový, tuší kouč Berube

Od levého křídla si v Missouri hodně slibují. „Uvidíme, jak je na tom mentálně. Určitě se před ním otevírá šance, kterou bude chtít využít a získat naši důvěru,“ uvedl kouč Blues Craig Berube a zmínil působení Jakuba Vrány ve Washingtonu. „Hrál důležitou roli na vysoké úrovni. A na tento level chceme, aby se dostal. Určitě bude hladový. A z toho bychom měli profitovat i my,“ ví Berube.

Vrátí se Jakub Vrána v St. Louis do formy, kterou předváděl ve Washingtonu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat