Jakub Voráček se po třech letech popral

Foto: cbssports.com

Český hokejista ve službách Philadeplhie Flyers je považován za technického hráče a bojovníka, který nevynechá žádný souboj o puk. Na pěsti a zkrvavené obličeje si však příliš nepotrpí. Proto všechny sportovní diváky v noci na neděli překvapilo, když shodil rukavice a šel si vyřídit účty s protihráčem Nickem Paulem z Ottawy Senators. Neučinil tak ovšem bez rozmyslu, vydal se totiž spontánně bránit týmového kolegu, za což sklidil všeobecné uznání. Stane se snad z Voráčka ústřední bitkař Flyers? Pokud ano, třeba si klub nakonec rozmyslí plánované změny na soupisce.

Voráček se bil jako lev a soupeře nakonec udolal

Philadelphia Flyers se během sobotního večera utkala s Ottawou Senators na domácím ledě a český rodák Jakub Voráček byl po dlouhé době jedním z nejviditelnějších mužů na ledové ploše. Nevděčil za to však famózním útočným akcím, nýbrž svému pěstnímu vystoupení. Právě probíhala devatenáctá minuta první třetiny televizní kamery si za objekt zájmů vybraly dvojici hokejistů, kteří proti sobě vystartovali jako zuřiví psi. Jakub Voráček vyzval na souboj Nicka Paula, jenž o několik sekund předtím tvrdě atakoval Travise Konecnyho. Rukavice letěly dolů a strhla se vskutku zajímavá podívaná.

Voráček se divákům na stadionu představil v poloze, která pro něj není zcela typická. Vždyť v rámci NHL se naposledy popral před třemi roky. Ačkoli ze začátku měl jeho soupeř evidentně navrch, nakonec zvítězily zkušenosti a český šikula odkráčel jako vítěz. Samozřejmě mu bylo v danou chvíli jasné, co bude následovat. Odbruslil proto předčasně do šatny, odkud se po pauze vrátil rovnou na trestnou lavici. Při odchodu jej doprovázelo skandování tribun i poklepávání hokejek spoluhráčů o mantinely. Scott Laughton na Voráčkovu adresu kupříkladu pronesl:

„Postavil se za Travise, udělal dobře. Navíc je to velký chlap s obrovským charakterem a citem pro týmovou hru.“

Spojení Voráčka a Flyers se možná chýlí ke konci

Jakub Voráček se po dlouhé době dostal do tisku v pozitivním slova smyslu. Od počátku sezóny jej totiž provázejí mediální spekulace, že jeho angažmá v kádru Philadelphie Flyers spěje ke konci. Není se ostatně čemu divit. Kanadské body totiž stále nepřicházejí a na ledě to prostě není ten samý hráč, kterého si všichni pamatujeme. Posledních několik zápasů dokonce odehrál až ve třetí, útočné lajně, což je vzhledem k ohromné roční gáži přeci jen poněkud málo.

Podle zákulisních zdrojů by mohl Voráček v brzké době zamířit na výměnu do Calgary. Ani jeden z klubů ovšem žádné oficiální stanovisko neposkytl. Možná se tak Voráček přeci jen v současném týmu udrží a najde své uplatnění jako „bitkař“, jelikož jak se ukázalo, ani v této disciplíně nejsou jeho schopnosti k zahození.

Foto: cbssports.com