Zdrcující zprávy ze zámoří: Jakub Voráček po otřesu mozku už měsíc nehraje, hrozí mu konec kariéry

Po otřesu mozku chybí Jakub Voráček v sestavě Columbusu déle než měsíc a podle všeho se na led jen tak nevrátí. Navíc mu hrozí konec kariéry.

i Zdroj fotografie: Columbus Blue Jackets
                   

Třetí nejproduktivnější Čech v NHL chybí v sestavě Columbusu od 4. listopadu, kdy utrpěl otřes mozku v utkání proti Coloradu. Podle serveru The Athletic prodělal Jakub Voráček v této sezoně minimálně jeden otřes mozku ještě před zápasy NHL Global Series ve Finsku. S těmito zraněními se český útočník potýkal i v minulosti. Není ale jasné, kolik jich během patnáctileté kariéry v zámořské lize utrpěl.

Příznaky přetrvávají

Blue Jackets zveřejnili na svém oficiálním webu prohlášení, podle kterého doktoři Voráčkovi doporučili, aby nehrál hokej, dokud neustoupí přetrvávající symptomy. Jake má za sebou během kariéry několik zranění hlavy. A po tom posledním mu lékaři doporučili, ať si dá chvíli pauzu, aby zjistil, zda přetrvávající příznaky, které má, odezní až do té míry, že mu jeho stav umožní vrátit se a zase hrát,“ uvedl pro klubový web generální manažer klubu Jarmo Kekäläinen.

iZdroj fotografie: Columbus Blue Jackets

Jenže do sestavy Columbusu se Jakub Voráček zřejmě jen tak nevrátí. Neočekáváme, že by se mělo vše vyřešit v blízké budoucnosti. Dáme Jakeovi tolik času, kolik jen potřebuje, protože tady je nejdůležitějším faktorem zdraví v dlouhodobém horizontu,“ prohlásil Kekäläinen.

Zvažuje Jakub Voráček konec kariéry?

Aaron Portzline z The Athletic navíc přišel s informací, že českému reprezentantovi hrozí konec kariéry. Bojím se hlavně o něho samotného, aby mohl žít normální život. I s ohledem na jeho mladou rodinu je tohle to nejdůležitější. Je řada kluků, jimž se tohle stalo. A jeden z nich pracuje i pro náš klub,“ připomněl Kekäläinen bývalého útočníka Ricka Nashe. Více informací přinese plánovaná tisková konference klubu, na které by měl promluvit i sám Jakub Voráček.

Třiatřicetiletý útočník odehrál v základní části NHL celkem 1058 zápasů a na kontě má 806 bodů (223+583). Z českých hokejistů byli lepší jen Jaromír Jágr a Patrik Eliáš.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování