Jakub Nakládal český výběr bohužel neposílí

Zdravotní stav nakonec nedovolí jednomu z nejlepších současných zadáků české národnosti Jakubu Nakládalovi posílit reprezentační tým pro blížící se mistrovství světa. Jednatřicetiletý velikán, který v současné době působí v barvách Jaroslavle, bude muset podstoupit mnohem delší léčení, než se původně odhadovalo. Smutnou zprávu fanouškům oznámil kouč nároďáku Miloš Říha. Kdo další poslal trenérovi z podobných důvodů „omluvenku“? A jak citelně bude Jakub Nakládal chybět?

Obránce disponující zkušenostmi (nejen) s kapitánským „céčkem“

Miloš Říha předem avizoval, že s Jakubem Nakládalem ve svém týmu jednoznačně počítá za předpokladu, že se stihne včas uzdravit. Velezkušený bek má za sebou dohromady tři starty na mistrovství světa a v roce 2012 dokráčel s českým výběrem skoro až do cílové rovinky. Nakonec ovšem brali „pouze“ bronz.

Svou účastí přispěl také ve Světovém poháru a nechyběl ani na loňských olympijských hrách v Pchjongčchangu. Ještě před odchodem do ruské KHL působil v Pardubicích, které v roce 2010 dovedl k zisku extraligového titulu. Dokonce se nějakou dobu proháněl i po kluzištích prestižní NHL, kde si připsal celkem 30 startů.

Na konci minulého roku se pro turnaj Karjala Cup pořádaný ve Finsku stal kapitánem, takže se spekulovalo, že by mu tato role možná slušela i v rámci letošního světového šampionátu. Nakonec ale všechny plány skončí v propadlišti dějin, protože ruští specialisté zřejmě uspěchali jeho návrat na led po zranění ruky.

Kdo další nepřijede?

Miloši Říhovy těsně před startem Mistrovství světa na Slovensku, které se koná už v květnu, přichází jedna omluvenka ze zdravotních důvodů za druhou. Z výběru vypadl pravidelný účastník reprezentačních akcí Roman Červenka, Michal Bulíř a trojici útočníků doplnil ještě Andrej Nestrašil. Ani zadní řady nebyly problémů ušetřeny, takže kromě Nakládala nemůžeme počítat ani s Markem Hrbasem či Ondřejem Vitáskem.

Foto: hclokomotiv.ru