Jaké budou čtvrtfinálové dvojice na MS v ledním hokeji ?

i Foto:idnes.cz
                   

Poslední duely základních skupin jsou odehrány, je známo, které týmy se udržely v elitní divizi a nyní již známe také týmy, které na sebe narazí ve čtvrtfinále světového šampionátu. Jaké jsou naděje našich hokejistů na postup a na koho mohou v případném semifinále narazit ?

Česko-Německo

Dost možná nejpřívětivější možný los má náš národní výběr. I přes skutečnost, že nakonec nevyhráli svou skupinu, ve čtvrtfinále narazí na Německo. Ale pozor na podcenění. Přeci jen se jedná o finalistu posledních olympijských her a úroveň výběru Německa každým rokem stoupá. Což potvrdil i poslední zápas Němců ve skupině, když dokázali porazit Finsko. Na Mistrovství světa jsme se s německým výběrem naposledy utkali před čtyřmi lety a bylo z toho vítězství 4:2. Doufejme tedy, že se bude historie opakovat.

Rusko-USA

Ruská mašina se zdá na tomto turnaji nezastavitelná. Základní skupinou proletěla bez ztráty bodu a ve čtvrtfinále na ně čeká výběr USA. Favoritem je samozřejmě sborná. Poslední vzájemný zápas těchto týmů na MS před dvěma lety však vyzněl ve prospěch USA. Letos má Rusko však tak nabitý kádr, že pokud nedojde k nějakému výraznému podcenění soupeře, měli by postoupit do semifinále.

Kanada-Švýcarsko

Kanada sice prohrála hned svůj první zápas na letošním světovém šampionátu, potom už však předváděla bezchybné výkony a nakonec si dokráčela pro vítězství ve skupině. Ve čtvrtfinále se proti nim postaví výběr Švýcarska, který ukázal, že umí být nepříjemným soupeřem. Své o tom ví i český výběr, který Švýcarsko porazil 5:4. Nutno však podotknou, že poslední branku dali Češi do prázdné branky, jelikož remíza by pro Švýcarsko neměla žádný význam.

Švédsko-Finsko

Skandinávské derby nás čeká v posledním čtvrtfinálovém duelu. Ačkoliv skončilo Švédsko v naší skupině až třetí, oproti druhé příčce Finska, jsou sázkovými kancelářemi považováni za jednoznačného favorita. Ovšem již několik vzájemných duelů těchto skandinávských celků nám ukázalo, jak nevyzpytatelné jejich zápasy jsou.

Semifinálové dvojice se budou tvořit podle postavení celků v základních skupinách. Ten nejlepší, s největším počtem získaných bodů, narazí na celek nejslabší, druhý a třetí celek potom svedou vzájemný zápas mezi sebou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí