Jágrova americká posila: Evropský styl mě láká, chci klub dostat do play-off

Hokejové Kladno získalo v létě hned několik nadějných posil. Jednou z nich je důrazný americký obránce, který chce v extralize naplnit své ofenzivní choutky.

i Zdroj fotografie: Dallas Stars
                   

Na prvních přípravných trénincích patřil mezi nejvýraznější osobnosti. Vedení hokejového Kladna v čele s Jaromírem Jágrem tam může doufat, že své vůdcovské schopnosti přetaví také ve výsledky. Řeč je o šestadvacetiletém obránci Chrisu Martenetovi, který s posledním extraligovým celkem loňského ročníku podepsal před několika týdny smlouvu. Dvoumetrového beka, jehož draftoval před osmi lety Dallas, nyní čeká první evropské angažmá.

Prvních šest sezon po juniorských letech jsem strávil v Americe. Je to tam trochu jiné, co se týče přístupu k hráčům. Když nehrajete NHL, můžete dostat šanci zahrát si v AHL. Když se vám to ale nepovede, je těžké se probojovat zpátky, pokud nemáte opravdu vynikající sezonu. Rozhodl jsem se proto přijít sem, abych měl šanci na nový start a mohl pomoct klubu se zvednout a dostat se do play off,“ prohlásil na stránkách klubu s odkazem na své působení v ECHL a AHL.

iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Martenet uplynulý ročník strávil v dresu Newfoundland Growlers hrajícího ECHL. Statisticky v ročníku nasbíral v 53 utkáních šest kanadských bodů, jedinou výraznou statistikou tak zůstává počet trestných minut. Těch nasbíral hned 113 a patřil mezi nejtrestanější hráče soutěže. Na tvrdé hře si chce zakládat i v novém působišti, svůj styl by však rád pozměnil vzhledem k techničnosti evropského hokeje.

Martenet: Evropský styl mi přijde zajímavější

Říká se to, že v Evropě to není tak tvrdé,“ podotýká. „Tady v Evropě se hraje na větším hřišti a mělo by to být techničtější, protože máš o něco víc času. Možná mi evropský styl přijde trochu zajímavější. Budu mít víc času s pukem a snad budu moct hrát i trochu ofenzivněji. Na to se těším, že budu do své hry moct dostat víc ofenzivních prvků,“ doplňuje s tím, že i z pozice obránce má ofenzivní choutky.

V Americe jsem plnil roli defenzivního obránce, který musí rychle rozehrávat puky, hrát jistě v obranném pásmu, dobře bránit oslabení a blokovat střely,“ míní a jedním dechem dodává, že ke svým schopnostem by rád přidal také pomoc ofenzivě. „Chci podporovat i naše útoky, hrál v útočném pásmu a pomáhal vytvářet šance. Taky umím hrát ofenzivněji. Jen byli v Americe jiní hráči, kteří v tom byli lepší, takže jsem dostal roli defenzivního obránce. Já jsem ale rozhodně pro podporu útočení, je to zábava,“ zakončila nová akvizice Kladna.

Bude Kladno v nadcházejícím ročníku bojovat o play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články