Jágr ulovil další posilu. Do Kladna míří bývalá opora Vítkovic, Sparty a národního týmu

Hokejové Kladno hlásí před startem nového ročníku další posílení. Do středočeského klubu míří zvučné jméno.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Velké posilování pokračuje. Hokejové Kladno nechce opakovat scénář uplynulého ročníku, v němž bojovalo o holé udržení mezi elitou až v baráži. Klub vlastněný legendárním útočníkem Jaromírem Jágrem proto v létě výrazně posiloval a do středočeského mužstva dorazilo hned sedm posil. Tou nejnovější je dvaatřicetiletý útočník Richard Jarůšek, který v domácí soutěži nastoupil již ke 427 utkáním.

Naposledy hájil barvy Vítkovic, kde dohrával ročník po krátkém působení v rakouském Vorarlbergu. „S Ríšou jsme byli v kontaktu už před minulou sezonou, ale k dohodě nedošlo. Jsme rádi, že jsme se k tomu letos vrátili a dohodli jsme se. Získáváme v něm zkušeného silového útočníka s důrazem v předbrankovém prostoru. Věříme, že naváže na sezony, kdy dával 15 a více gólů,“ prohlásil k Jarůškově příchodu sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Sám bývalý hráč Znojma, Mladé Boleslavi, Hradce Králové, pražské Sparty a Litvínova přiznává, že nabídek měl celou řadu. „S Kladnem jsem jednal už loni, ale tehdy to nedopadlo. Letos se to taky táhlo, přišly i jiné nabídky, ale rozhodl jsem se pro Kladno zejména kvůli rodině. Je to kousek z Prahy, navíc se tu hraje extraliga. Všechno převažovalo pro Kladno, takže jsem rád, že to klaplo a můžu tady být,“ nastínil důrazný útočník.

Jarůšek: Cíl? Vyhnout se baráži

V uplynulém ročníku V uplynulém ročníku nastoupil za Voralberg ke 28 utkáním, v nichž zaznamenal 15 kanadských bodů. Za Vítkovice pak zasáhnul do dvaceti zápasů a připsal si čtyři branky a jednu asistenci. Přesto věří, že bude patřit mezi lídry mužstva. „Je to jedna z věcí, proč jsem sem šel. Role lídra se nevzdávám, určitě tady chci mladým klukům i týmu pomoct. Nejsem to ale jenom já. Doufám, že zapadnu a uděláme co nejlepší partu,“ míní.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Teď je potřeba sehrát se s kluky a věřím, že to bude dobré,“ uvedl dvaatřicetiletý bijec, který v extralize nasázel celkem 127 branek. U dalších 103 pak asistoval. Nyní by chtěl další přidat v dresu Kladna a splnit jasný cíl. „Jsem tady od toho, abych pomohl vyhnout se baráži a udělat co nejlepší výsledek. Budu se o to snažit maximálně a věřím, že to s kluky zvládneme,“ zakončila posila s pořadovým číslem sedm.

Kladenský dres oblékne také Michael Frolík z Liberce, Jakub Strnad z Českých Budějovic a Karel Klikorka z pražské Slavie. Za klub majitele a hráče Jaromíra Jágra bude nastupovat také útočník Denis Kusý z finského Kiekko-Pojatu, Deven Sideroff ze Zvolene a Chris Martener z Newfoundlandu Growlers.

Podaří se Kladnu v nadcházejícím ročníku vyhnout se baráži?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články