Jágr protihráči předčasně ukončil sezónu

                   

O tom, že střet s historicky nejlepším českým hokejistou může být velice bolestivý, se v zápase proti Kladnu přesvědčil obránce Českých Budějovic Žiga Pavlin. Během barážového souboje o Extraligu jej kladenská hrající legenda zezadu atakovala a kromě toho, že mu ukradla puk, také zavinila velice nepříjemné zranění. Lékařská vyšetření posléze ukázala, že Pavlin do aktuální sezóny už bohužel nezasáhne.

Probírající se Kladno sahá po postupu

Přestože se v prvních zápasech zdálo, že Kladno si nejspíš nechá šanci postoupit proklouznout mezi prsty, v posledních zápasech se opět dostalo do herní pohody a v současnosti mu dokonce patří druhá pozice zajišťující úspěšné zakončení ročníku. Hvězdné duo Plekanec-Jágr konečně začalo strhávat hru týmu na sebe, což ale ne vždy přináší jenom pozitiva.

Tuto skutečnost jasně prokázalo utkání s Budějovicemi, které po téměř třetině a půl přineslo už třígólový náskok pro Rytíře. Hokejový „dědek“ Jágr se snažil po celý zápas aktivně napadat soupeře, aby šel příkladem svým mladším spoluhráčům. Ve 28. minutě utkání to ale s napadáním trošku přehnal. Ostře se vrhl do souboje o puk s hostujícím zadákem Žigou Pavlinem a krosčekoval jej lehce za hranicí pravidel. Rozhodčí situaci jako nedovolený zákrok ovšem neposoudili a hra tak pokračovat dál. Kladno následně zvýšilo náskok už na 4:0, ale Pavlin se z ledové plochy stále nezvedal.

Okamžitý převoz do nemocnice a čekání na výsledky testů

Třiatřicetiletý Slovinec se z ledu nedokázal zvednout, proto mu na střídačku musel pomoci jeden ze spoluhráčů. Poté byl nejproduktivnější obránce základní části spěšně odvezen do nemocnice, kde mu doktoři okamžitě diagnostikovali zlomené žebro a ještě jedno zranění, jehož charakter ale hokejista odmítl sdělit veřejnosti. Výsledkem zákroku ikony kladenského hokeje se tedy stalo několik dní strávených na jednotce intenzivní péče a posléze další pozorování.

Smutek nad ztrátou důležitého člena týmu vyjádřil i trenér budějovických hráčů Václav Prospal:

„Ať je to, jak chce, zranění jsou součástí hokeje. Žiga leží na JIP… Určitě by přitom chtěl být s námi na střídačce a hrát.“

Budějovické naděje pomalu zhasínají

Zranění Žigy Pavlina je jen hořkou tečkou nad už tak nepříliš povedeným průběhem baráže. České Budějovice po pěti kolech získaly pouhé dva body a proto jim náleží poslední, čtvrtá příčka. Pokud se nestane zázrak, mohou na postup do Extraligy rovnou zapomenout.

Foto: tdko.su

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články