Ideální pětka! Jak by vypadala nejlépe placená sestava NHL?

i Foto: nhl.com
                   

Nová sezóna NHL je zatím v nedohlednu a proto si můžeme alespoň částečně ukrátit čas pohledem na nejlépe placenou pětici hokejistů, kteří aktuálně v zámoří působí. Tipnete si, kdo se v nejnákladnější sestavě ligy objeví a jak moc se svým současným zaměstnavatelům vlastně vyplatí? Některá jména vás možná překvapí!

Brankář – Carey Price

O nejlépe placeném brankáři současnosti nemůže být pochyb. Jednatřicetiletý Carey Price je dlouholetou oporou v brankovišti Montrealu Canadiens, kde se objevoval například po boku českého rodáka Tomáše Plekance. V uplynulém ročníku odchytal drtivou většinu zápasů, z nichž odešel s 91,8 % úspěšnými zákroky. Vedení jeho současného zaměstnavatele o kvalitách svého strážce svatyně samozřejmě ví, proto mu ročně neváhá zaplatit úctyhodných 15 milionů dolarů.

Price zatím neuzmul prestižní Stanley Cup, jinak ovšem sbírá úspěchy týmové i individuální jak na běžícím pásu. V roce 2014  s Kanadou vystoupal až na vrchol olympijských her pořádaných v Soči, o rok později pozvedl nad hlavu Vezina Trophy určenou nejlepšímu brankáři NHL. K tomu navíc ve stejném roce přidal ještě Hart Trophy udílenou nejužitečnějšímu hráči soutěže.

Pravý obránce – Erik Karlsson

Švédský devětadvacetiletý hokejista Erik Karlsson patří dlouhodobě mezi nejproduktivnější obránce soutěže. Často je proto přirovnáván k Nicklas Lidströmovi, což asi nepotřebuje další komentář. Devět let působil v kádru Ottawy Senators, kde dokonce vykonával roli kapitána. Minulý rok vycítil, že je potřeba změnit prostředí, takže jeho novým působištěm se stalo San Jose Sharks, kde působí dodnes a pobírá roční gáži 14,5 milionu dolarů.

Levý obránce – Drew Doughty

Kanaďan tělem i duší je velice komplexním obráncem. Útoky soupeřů umí zastavit na jedničku, stejnými kvalitami disponuje i v opačné disciplíně, tedy když je potřeba založit protiútok. V devětadvaceti letech má ještě hodně aktivních let před sebou, takže o něj Los Angeles Kings, kde působí již jedenáct sezón, jen tak nepřijde. Navíc je mu vedení klubu ochotné platit 12 milionů dolarů ročně, takže se utíkat nechystá!

Pravé křídlo – Nikita Kučerov

Nejproduktivnější hokejista uplynulé sezóny je v Tampě Bay zatím po všech stránkách spokojený. Na ledě se mu daří, sbírá jeden úspěch za druhým a navíc si vydělá i pořádný balík. Šestadvacetiletého útočníka si Lightnings cení na 12 milionů dolarů každý rok.

Centr – Auston Matthews

Těžko se dá uvěřit, že v sestavě nejlépe placených hokejistů NHL figuruje také někdo takhle mladý. Jednadvacetiletý Auston Matthews je ovšem již dnes nejvýraznější tváří Toronta, které se věští hvězdná budoucnost. V brzké době se podle předpokladů zařadí mezi nejproduktivnější hráče soutěže, proto si jej Maple Leafs už aktuálně cení na 15,9 milionů ročně.

Levé křídlo – Artěmij Panarin

Ruský hokejista Artěmij Panarin zažil raketový start mezi světovou elitou v ročníku 2015/2016 a od té doby patří mezi nejuznávanější křídelníky ligy. Pravidelně sbírá pořádnou porci bodů, na ledě působí jako ostřílený harcovník. Ve svých sedmadvaceti letech pobírá roční gáží 14 milionů dolarů a v dalších letech jeho cena bezpochyby ještě vzroste.

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články