Třinecký hrdina Voženílek po dalším skalpu: Už jsem si chtěl hubovat. Jak vidí šance Hradce?

Jeho vítězná branka i podruhé rozhodla extraligové finále ve prospěch třineckých Ocelářů. Na co si podle Daniela Voženílka musí dát jeho spoluhráči v dalších utkáních pozor?

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Tři vstřelené branky a jedna asistence. Sedmadvacetiletý útočník Daniel Voženílek načasoval svou formu pro extraligové finále nejlepším možným způsobem a podruhé rozhodl o vítězství třineckých Ocelářů v Hradci Králové. Mountfield tentokrát kapituloval až po deseti minutách prodloužení, kdy Voženílek zavěsil na konečných 1:2. Zkušený střelec však přiznává, že několik dalších dobrých šancí zahodil.

Já už jsem si tak trošku ale huboval za ty dvě šance v první třetině, protože jednou jsem měl úplně prázdnou branku a trefil jsem nějak tyčku, to měl být určitě gól. I v prodloužení jsem měl dobrou střelu se slotu, jsem ale rád, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo,“ doplňuje na stránkách klubu po druhém vítězství ve finálové sérii. Přesto podle něj Mountfield dlouho sahal v domácím prostředí po prvním vítězství v sérii.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Hradec hrál v tom prodloužení super. Možná jsme byli pasivní až moc, ale na to se už nikdo ptát nebude,“ míní odchovanec pardubického hokeje, který si zahrál i za pražskou Spartu a České Budějovice. Voženílek jedním dechem varuje, že východočeské mužstvo bude silné i v nadcházejících dvou utkáních a prezentuje se důrazným stylem. „Jsou ve finále, hrajou takhle na puku celou sezonu, i tu minulou,“ pokračuje.

Voženílek: Věříme v naše schopnosti

Mají kvalitní hráče a my nemůžeme čekat, že je budeme celou dobu přehrávat. Čekáme na šance a věříme v naše schopnosti. Je to finále extraligy. Ať už vyhráváte nebo prohráváte, síly na tyhle zápasy vždycky člověk najde,“ uvedl. Třinečtí hokejisté mohou v sobotu a neděli finálovou sérii rozhodnout, v opačném případě se finále vrátí do Hradce Králové. Jak sám Voženílek přiznává, svěřenci trenéra Zdeňka Motáka však zatím na oslavy titulu nemyslí.

Bylo by to hezké, ale my – ať se děje, co se děje – jedeme pořád stejně. Takhle daleko nepřemýšlíme,“ zdůrazňuje. „My už před sebou vidíme další zápas, hlavně na něj musíme dobře zregenerovat, to je strašně důležité. Podíváme se i na nějaké věci na videu a už se těšíme domů na vyprodanou halu,“ zakončil Voženílek, pro něhož by šlo v případě úspěchu o vůbec první trofej v kariéře.

Získají třinečtí Oceláři mistrovský titul?