Hradec měl dobře našlápnuto, ale v důležitém utkání selhal

Foto: tv.nu

Hokejová Liga mistrů mohla slibovat zajímavé překvapení a všichni doufali, že hokejisté Hradce Králové i tento poslední zápas zvládnou tak, jako všechny předchozí. Tým v předchozích utkáních potvrzoval své kvality a dokázal porazit řadu poměrně zvučných a dobrých klubů. Díky tomu se dostal až k tomu nejdůležitějšímu. Do finále hokejové Ligy mistrů, kde ho čekal souboj se švédskou Frölundou.

Poprvé v České republice

Západ měl už od počátku jeden unikát, a to takový, že hokejová Liga mistrů, tedy její finále, se poprvé v historii odehrávalo v České republice. Na druhou stranu nelze opomenout to, že zatím se hrál jenom její šestý ročník, a tak moc příležitostí přece jenom nebylo. Na druhou stranu se ukázalo, že i klubový tuzemský hokej má svou kvalitu a že se týmy, konkrétně potom Hradec králové, mohou bez problémů měřit s evropskou konkurencí.

Nad švédskou Frölundou Hradec vyhrát nedokázal

I když byl pro Hradec Králové velký úspěch probojovat se až do finále Ligy mistrů, a mnoho fanoušků i příznivců hokeje věřilo v jeho vítězství, nakonec se tak nestalo. Východočeský klub švédskému týmu podlehl 1:3. Frölunda tak potvrdila svou kvalitu. Nutno však dodat, že v závěru první třetiny celkem výrazně zaváhal, a právě to švédský tým pokaždé potrestal gólem. Tento dvoubrankový náskok si už pouze pohlídal do konce zápasu.

Frölunda vyhrála počtvrté

Že je Frölunda opravdu silným a kvalitním soupeřem dokládá také fakt, že od dob konání této klubové soutěže to byl právě tento tým, který ze současných šesti ročníků hned čtyři vyhrál. Hradec králové se tedy nemá za co stydět.

Útěchou mohou být finanční odměny

Alespoň lehkou záplatou na prohru Hradce Králové mohou být finanční odměny, kterých se klub dočká. Díky svému úspěšnému účinkování, které ho dovedlo až do finále celkově obdrží slušných 265 tisíc eur, které tak mohou být investovány do celkového rozvoje klubu.

Foto: tv.nu