Hokejový Rosický na MS ničí soupeře nechytatelnou kličkou. Přitom už dávno mohl mít po kariéře

V životě už prodělal tolik zranění a nemocí, že by to na měsíc zaměstnalo všechny doktory v nemocnici. Ale nevzdal se. A na MS tlačí český tým k vítězství ve skupině.

i Zdroj fotografie: Český hokej

Další vítězná bitva. Čeští hokejisté porazili na domácím mistrovství světa v Praze Rakousko 4:0 a s dvanácti body mají jisté čtvrtfinále. Vítězný gól zapsal útočník Litvínova Ondřej Kaše. Muž, který během kariéry prodělal snad vše, co je možné. Přesto v NHL odehrál za Anaheim, Boston, Toronto či Carolinu 258 zápasů s bilancí 57 gólů a 67 přihrávek. A sní o tom, že se do zámoří ještě někdy vrátí.

Otřesy mozku i příušnice

Salmonela, příušnice, otrava z jídla, otřesy mozku, neurologické potíže, operace ramene, zlomený palec, natažené vazy… Ve výčtu nemocí a zranění, která zabrzdila jeho kariéru, by se dalo ještě chvíli pokračovat. Ani proslulý fotbalový marod Tomáš Rosický, o jehož geniálním nápadu jsme psali na SportechŽivě, snad neměl během se skvostné kariéry tolik problémů, co zažil Kaše. Nejhorší bylo, že vždy, když se nadechoval k restartu, přišla nějaká další rána. Musel tak stále začínat od nuly.

V jednom období už to s ním vypadalo hodně bledě. Po několika úderech do hlavy se dlouho nevědělo, co s ním bude. A to mu táhlo teprve na 28 let. „Doktoři mluvili o tom, že už si možná hokej nezahraju. Než se diagnostikovalo, co mi vůbec je, tak ty myšlenky byly hodně černé. Směřovalo to k tomu, že končím. Nikdy jsem však nepřestal věřit,“ uvedl Kaše pro iSport.cz.

Oblíbený blafák

Rodák z Kadaně se ale o místo v profesionálním hokeji rval dál. Po návratu z NHL si v dresu Litvínova svými výkony vydřel účast na domácím MS. Na něm patří k nejlepším hráčům Rulíkova výběru. Proti Rakousku se dočkal i premiérového gólu, který se ukázal jako vítězný. 27 sekund před koncem první třetiny překonal z nařízeného trestného střílení brankáře svým nechytatelným bekhendovým blafákem.

Útočník s fyzičkou průměrného číšníka hraje za Česko na mistrovství světa. Na jeho umění ale všichni spoléhají

„Zvládli jsme to skvěle. Kromě pár minut jsme kontrolovali téměř celý zápas. Po druhé třetině jsme hlavně nechtěli dopustit nějakou šlamastyku, jak se to povedlo dvěma týmům před námi,“ radoval se Kaše, který stejnou fintou potvrdil vítězství už v úvodním duelu proti Finsku v samostatných nájezdech.

Snad si podobné kousky nechá i na další zápasy, hlavně na ty vyřazovací. Český tým dnes od 20:20 čeká utkání proti Velké Británii.