Miliardová smlouva a tajemná láska. Hokejový reprezentant, který hrál i za Hradec Králové, trefil dvojnásobný jackpot

Jedna z největších hvězd MS v Praze a Ostravě prožívá krásné období. Hokejový reprezentant nejdřív podepsal obří kontrakt a pak potkal dívku svých snů.

i Zdroj fotografie: NHL.com
                   

Je mu teprve dvacet let. Ale už si zajistil tolik peněz, že je do konce života nedovede utratit. Ani jeho příští generace. Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský se s předstihem dohodl s vedením Montrealu na prodloužení smlouvy o osm let. Kontrakt přinese jedničce předloňského draftu celkem 60,8 milionu dolarů, tedy v přepočtu přibližně 1 420 000 000 Kč. „Jsem rád, že už rodiče nemusí pracovat,“ řekl skromně hokejový šikula pro slovenskou televizi.

Slafkovský působil i v Česku

Juraj Slafkovský, který byl jednou z nejznámějších tváří hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě, na kterém v osmi zápasech zaznamenal osm asistencí, odehraje v zámoří třetí a poslední rok nováčkovské smlouvy. Pak začne platit jeho pohádkový kontrakt, který skončí až v roce 2033.

„Šlo to fakt rychle. Před pár lety jsem odešel z domova. Hrál jsem pár let v Čechách a ve Finsku. Pak draft… Připadá mi to jako sen. Ale pro tohle celý život makám,“ prohlásil rodák z Košic, který působil dva roky jako junior v Hradci Králové. Od začátku mi v Montrealu dávali najevo, že mi věří. Teď je to ještě výraznější. Jasně, že jim to chci vrátit a chci něco předvést, aby věděli, že udělali správné rozhodnutí,“ doplnil Slafkovský na tiskové konferenci.

Zamiloval se do modelky

192 centimetrů vysoký borec si po náročné sezoně užívá zaslouženou dovolenou. A není na to sám. Po jeho boku se objevila kanadská modelka Angélie Bourgeois-Pelletier. O jejich vztahu se začalo spekulovat po závodech formule 1 v Barceloně, kde se spolu poprvé objevili na veřejnosti. Tehdy se ještě nevědělo, o koho jde. Jurajova přítelkyně byl trochu tajemná. Nyní jejich randění potvrdily fotky ze společné večeře v restauraci Rojo.

Devět let bojuje o NHL, teď český reprezentant podepsal smlouvu za miliony

Slovenský kanonýr na ledě předvádí hotová kouzla. Před dvěma lety pomohl Slovensku v Pekingu k bronzovým olympijským medailím a v sedmnácti letech byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. V sedmi utkáních nastřílel 7 branek. Ve druhé sezoně v zámořské lize odehrál všech 82 zápasů a zaznamenal 50 bodů za 20 gólů a 30 asistencí. Celkově má Slafkovský v NHL bilanci 121 utkání a 60 bodů (24+36).

Na SportechŽivě jsme nedávno také psali o české hokejové superstar, která v zámoří čeká na novou smlouvu.

Věříte, že se Slafkovský Montrealu vyplatí? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články