Devět let bojuje o NHL, teď český reprezentant podepsal smlouvu za miliony

Takové odhodlání je málokdy k vidění. Český hokejový reprezentant už devět let bojuje o NHL. Nyní je znovu velmi blízko. Podepsal novou smlouvu.

i Zdroj fotografie: HC Ridera Vítkovice
                   

V jeho věku už je běžné, že hráči odejdou do některého z evropských klubů, aby pravidelně hráli a také se zajistili na stáří. Aleš Stezka je trochu jiný případ. Sen o nejprestižnější lize světa žije hokejový brankář již od roku 2015, kdy ho draftovala na 111. pozici Minnesota Wild. Od té doby dělá vše pro to, aby si vychytal místo v NHL.

Dvoucestná smlouva se Seattlem

Letos už to vypadalo, že to Stezka definitivně vzdá. Dokonce si plácl s Kometou Brno, kde měl nahradit Dominika Furcha (posílil Mladou Boleslav). Ale nakonec se dohodl se Seattlem Kraken na nové roční dvoucestné smlouvě. Bude se tak znovu snažit prosadit do NHL. „S Kometou jsme řešili možnost dlouhodobé spolupráce. Jsem jim strašně vděčný za lidský přístup, komunikaci a jednání. A moc si vážím jejich zájmu,“ přiznal.

Stezka do Seattlu zamířil loni po dvou parádních sezonách ve Vítkovicích, v nichž se třikrát prosadil i do branky národního týmu. Místo v sestavě prvního týmu Kraken si však pro sebe neurval. V uplynulé sezoně Stezka nastupoval za farmářský tým Coachella Valley v AHL. Teď má slíbený větší prostor.„Obrovský zájem mě přesvědčil. Věřím, že díky tvrdé dřině a trpělivosti jednou přijde ten den, kdy si svůj sen o NHL splním,“ řekl gólman v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která hráče zastupuje.

Stezka si může vydělat 18 milionů

V základní části AHL Stezka nastoupil do 27 zápasů, měl průměr 2,48 inkasované branky a úspěšnost zákroků 91,4 procenta. Díky nové smlouvě v zámoří si může vydělat až 775 tisíc dolarů, tedy přibližně 18 milionů korun. „První dvě nabídky Seattlu jsem odmítl. Řešili jsme se finanční ohodnocení. Ale také jsem chtěl cítit, že se mnou počítají na vyšší pozici a že by mi mohli dát větší šanci,“ vysvětlil rodák z Plzně.

Soud o stovky milionů. Zlatý hrdina z hokejového MS v Praze požádal o pomoc

Jaké jsou jeho vyhlídky? „Měl bych začít normálně na farmě a být připravený povýšit do NHL, kdyby se něco stalo. Ale všechno se bude odvíjet od výkonů i přípravného kempu. Nechci předbíhat, snažím se žít den po dni a prostě makat. Odevzdávat maximum. Jsem ovšem rád, že mám šanci znovu o NHL bojovat,“ řekl nejlepší gólman extraligy za sezonu 2022/2023.

Na SportechŽivě jsme také psali o českém hokejistovi, který v NHL musel po letech opustit svůj domov.

Prosadí se Stezka konečně do NHL? Napište nám svůj tip do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články