Hokejový Chomutov je v problémech. Hrozí mu bankrot

                   

Hokejový klub Piráti Chomutov se dostal do výrazných problémů. Ty však nesouvisí jenom se současnou pandemií, ale doprovázejí klub už po delší dobu. Současný stav tak problémy spíše umocnil a tím zkomplikoval jejich celkové řešení. S tím souvisí fakt, že klubu hrozí reálný bankrot.

Problém s koronavirem

Epidemie koronaviru na klub dolehla v plné síle. Už před tím měl finanční problémy, a když došlo k zastavení všech soutěží, uchýlilo se vedení klubu k poměrně radikálnímu kroku. Zatímco v řadě jiných mužstev se primárně hledal kompromis a hráčům se platy jenom snižovaly, tak v Chomutově došlo k radikálnímu propouštění. Z klubu byly tak doslova ze dne na den vyhozeni všichni, kteřé byli starší 22 let.

iZdroj fotografie: goodfon.com

Problémy s výplatami

Toto ale není jediný problém, který se klubu v současné době týká. Nelze také opomenout to, že podle dostupných informací v tuto chvíli také dluží řadě hráčů za výplaty. A opět připomeňme, že nemáme na mysli ty koronavirové, ale máme na mysli výplaty za leden a únor, kdy se ještě standardně hrálo a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly být za nějakou dobu velké problémy.

iZdroj fotografie: token.spitball.co

Piráti Chomutov jsou v insolvenci

Celá situace s financemi vyústila v podstatě jediným logickým a očekávaným krokem. Klub Piráti Chomutov je v insolvenci, což reálně znamená, že mu hrozí bankrot a tedy úplná konec. To ale nemusí být stoprocentní, jelikož tu stále visí určitá možnost sehnat peníze, vypořádat závazky a nějakým způsobem fungovat dál. Jednou z možností, jak by se daly peníze sehnat, je třeba i prodej licence na první ligu. Šlo by o poměrně velkou oběť, ale na druhou stranu i toto by mohlo být součást cesty k záchraně, aby mohl klub nadále fungovat.

Vše ukáže následující čas. Pokud by to chomutovský klub přece jenom zvládl vyřešit, je reálné, že bude i nadále hrát příští sezonu. Otázkou samozřejmě je, jak, kde a hlavně s jakým konkrétním kádrem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články