Hokejové Pardubice ulovily dlouholetého reprezentanta

Pardubické Dynamo slaví v nadcházejícím roce stoleté výročí založení klubu a rádo by konečně překonalo semifinálovou propast. Pomoci k úspěchu by měl také dlouholetý reprezentační brankář.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Cílem Dynama je medaile a tomu odpovídají i posily, které jsme získali. Přicházejí hráči na všechny posty. Fanoušci se mají na co těšit,“ prohlásil na stránkách klubu majitel Petr Dědek, který skládal kádr právě s důrazem na jubileum pardubického hokeje. Podle sportovního ředitele Dušana Salfického již proběhlo hodnocení uplynulých dvou sezón a změny v kádru by měly osvěžit nejvyšší ambice.

Všichni vnímají, že touha po úspěchu je v Pardubicích velká a my si na něj chceme sáhnout. Zůstali jsme dva roky před branami semifinále, což nás velice mrzelo, a tak jsme se rozhodli udělat změny v týmu,“ přiznal Salfický s tím, že nově doplněný kádr se může opřít o kvalitu i mezi třemi tyčemi. „V brankovišti máme skvělé tři gólmany. Tento post jsme posílili i s ohledem na to, kdyby přišlo nějaké zranění. Jelikož sezona je dlouhá a náročná,“ komentoval s tím, že se trenérský štáb bude snažit využít celou trojici brankářů.

iZdroj fotografie: HC Traktor

Dominika Frodla s Milanem Kloučkem tak doplní devětadvacetiletý brankář Roman Will, který naposledy působil v ruském Traktoru Čeljabinsk. Dvojnásobný stříbrný medailista s Libercem si připsal má zkušenosti také ze zámořské NHL. „Je to brankář, který dvakrát došel s Libercem až do finále, již tedy zná českou extraligu. Vypracoval se a chytal ve dvou topových evropských soutěžích, ve Švédsku a KHL,“ dodává s odkazem na Willovo působení ve švédském Rögle a americkém Coloradu.

Will: Zápasy proti Pardubicím byly vždy pikantní

Má také reprezentační zkušenosti, takže přivádíme do brankoviště další kvalitu,“ míní na adresu reprezentanta, který se účastnil také letošních olympijských her. Sám odchovanec plzeňského hokeje se na návrat domů po třech letech v zahraničí těší. „Ze zápasů s Pardubicemi si nejvíce vybavuji to, že za ně hrál můj nejlepší kamarád Matěj Beran, takže ty zápasy byly pro mě vždy pikantní, protože jsme hráli proti sobě,“ uvedl s úsměvem pro klubový web.

Zápasy s Dynamem nebyly nikdy jednoduché, o to více, když se hrálo v pardubické aréně. Pardubice jsou historicky špičkový tým v Česku a vždy to s nimi byl zápas o všechno,“ zakončil zkušený brankář.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články