Hokejové dvacítce skončil trenér. Místo obnovy smlouvy nové jméno

Foto: seattletimes.com

Hokejová dvacítka bude mít od příští sezony nového trenéra. Už nějaký čas se mluvilo o tom, kdo by mohl mladé hráče dále vést a nyní je konečně rozhodnuto. Než se podíváme na nové jméno, které bude vést naše hráče od příští sezony, připomeňme, že současným trenérem naší dvacítky byl Václav Varaďa. Tomu však u reprezentace vypršela smlouva a k jejímu obnovení nedošlo. Od našeho týmu tedy odešel a bylo nutné hledat někoho nového.

Dlouhodobá nespokojenost

Václav Varaďa dvacítku trénoval poslední dvě sezony a byl s nimi na MS jak v Kanadě, tak i u nás v České republice. V obou případech jeho svěřenci skončili na sedmé pozici. Zda jde o úspěch nebo neúspěch, to necháme na vašem posouzení. Vedení našeho hokeje však vidělo v sedmých místech spíše neúspěch a tak se mimo jiné rozhodlo, že smlouva dále nebude prodlužována a že se vybere jiné jméno. Jiný trenér, který by hokejovou dvacítku dále vedl.

O trenérovi je rozhodnuto

Nyní už je stoprocentně jasné, kdo to bude. Výkonný výbor ČSLH jmenoval trenérem Karla Mlejnka. Mlejnek není v našem hokeji žádné neznámé jméno. Aktuálně je Mlejnek asistentem trenéra v kategorii dospělých. Asistuje tak Miloši Říhovi, který trénuje naši reprezentaci. Ta bude po zbytek letošní sezony stále jeho prioritou. Až po skončení reprezentační sezony dojde k tomu, že se Mlejnek přesune právě k juniorské reprezentaci, kde se stane hlavním trenérem. Zkušenosti s trénováním dospělých by se mu mohli hodit více než dost.

Také podle svých slov ukončí i veškerá svá další působení. Má na mysli trenérská a také manažerská působení v klubové úrovni. Karel Mlejnek se tak chce výhradně věnovat jenom juniorské reprezentaci. A úkol má před sebou celkem velký, jelikož nespokojenost nejenom s posledními dvěma MS je patrná a je na čase zabrat a přivézt něco lepšího, než je sedmé místo.

Foto: Foto: seattletimes.com