Hokejová Sparta začala propouštět, na odchodu je i Vladimír Růžička

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Hokejová Extraliga skončila kvůli pandemii koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 a vládním restrikcím předčasně, takže jednotlivé kluby mají o to více času na přípravu i formování nového kádru. S tím už začala například Sparta Praha, která se rozloučila už s pěti hokejisty. Tím posledním je zatím syn slavného otce Vladimír Růžička mladší, jenž nenaplnil očekávání a údajně nepřistoupil ani na snížení platu. Kdo další už holešovické řady opustil a koho to v následujících dnech dost možná čeká? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Kevin Klíma

Třiadvacetiletý útočník Kevin Klíma se stal oficiálně hráčem klubu Mountfield Hradec Králové, kam se formou hostování přesunul už na podzim roku 2019 a svými výkony si vybudoval silnou pozici v základní sestavě. Nadějný rodák z Tampy Bay s hokejem začínal právě za velkou louží a přestože měl talentu na rozdávání, do vyšších pater se z kanadské soutěže QMJHL nakonec neprobojoval. Dohoda mezi Spartou a Hradcem se dala očekávat.

Jiří Smejkal

Soupisku Sparty před startem ročníku 2020/2021 opustil také třiadvacetiletý útočník Jiří Smejkal, jehož zlákala nabídka ze zahraničí. Jaká konkrétně, dosud nebylo prozrazeno. Hráč každopádně touží okusit skandinávské prostředí, které by se pro něj mohlo stát přestupní stanicí na cestě do NHL. Pražský klub v jeho osobě přišel o čtvrtého nejproduktivnějšího hráče a jeho body budou určitě hodně chybět.

Jeremie Blain

Osmadvacetiletý kanadský hokejový obránce Jeremie Blain se stejně jako Jiří Smejkal rozhodl, že ve Spartě už po předčasném konci sezóny nechce dále pokračovat a raději bude hledat nějaké jiné, zahraniční angažmá. Ani v jeho případě zatím není jasné, pro jaký tým se nakonec rozhodne, nebo jestli už s nějakou konkrétní nabídkou aktuálně operuje.

Ville Koistinen

iZdroj fotografie: aamulehti.fi

Sedmatřicetiletý zkušený obránce Ville Koistinen přišel do Sparty jako ohromná výztuha defenzivních valů a náhrada za odcházejícího Adama Poláška, jenže očekávání bohužel nenaplnil. Odehrál pouze sedm ostrých zápasů a když následně došlo k zastavení Extraligy kvůli pandemii koronaviru, rozhodl se podepsat smlouvu s finskou Hämeenlinnou. Rodák z Oulu má na kontě více než stovku zápasů ve slavné NHL za Nashville Predators a Floridu Panthers, kromě toho získal také stříbro a bronz na mistrovství světa.

Jakub Sedláček

Třicetiletému odchovanci zlínského hokeje skončilo ve Spartě hostování a nikdo zatím nedokáže říci, jestli s ním vedení klubu spolupráci prodlouží. Barbora Snopková Haberová nejprve pronesla, že k dohodě mezi oběma stranami nedošlo. Následně však dodala, že zůstávají nadále v kontaktu a žádný scénář proto není vyloučený. Náhradník Matěje Machovského má proto šanci, že v hlavním městě ještě nějakou dobu pobude.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články