Hokejová Sparta přišla o trenéra. Nesplnil očekávání klubu

Foto: n-tv.de

Výkony hokejové Sparty poslední dobou zůstávají pod očekáváním nejenom fanoušků, ale také pod očekáváním vedení klubu. Bylo tedy jasné, že některé změny budou muset přijít poměrně brzy, především s ohledem na to, že se pomalu ale jistě blíží play-off. Jak už to v takových situacích bývá, nejjednodušších a často nejlepším řešením bývá změna trenéra. A to se stalo v hokejové Spartě právě nyní.

Trenér Uwe Krupp skončil

Doposud trénoval hokejovou spartu Uwe Krupp, kterému však bylo jeho angažmá skončilo. Byl odvolán z funkce, a to právě s ohledem na postupně klesající výsledky celého týmu, který potřebuje určitou změnu a opět nakopnout. Hlavně s blížícím-se závěrem sezony a možností úspěchu v play-off. Krupp ale nebyl jedinou osobou, která ve Spartě končí. Také dostal vyhazov jeho asistent Jaroslav Nedvěd.

Když se podíváme na několik posledních zápasů Sparty, tak během šesti minulých dokázala uhrát jenom dva body, což je výsledek opravdu více než bídný. Sice se stále drží na třetí pozici, ale tu nijak rapidně neupevňuje, ani nestoupá nahoru. Takový strav není v závěru sezony nijak dobrý.

Trenérské provizorium

Klub samozřejmě nemůže být bez trenéra, a tak se vedení klubu zatím rozhodlo pro krátkodobé provizorium. Na místo trenéra a jeho asistenta byl povolán Petr ton a Jaroslav Hlinka. První jmenovaný je sportovní ředitel klubu, zatímco druhý jmenovaný je sportovní manažer Sparty. Nyní se musí chtě nechtě zhostit také role trenérské.

Jméno nového kouče se tají

Sparta zatím neprozradila, kdo by měl být novým koučem hokejové Sparty. Jistotou však je, že by se měl objevit velmi brzy, pokud se od něho chce, aby dokázal s bídnými výkony něco udělat co nejdříve. Spekuluje se o celé řadě známých jmen, ale to poslední rozhodnutí bude samozřejmě na vedení klubu ale i na konkrétní trenérském jméně, zda pro něho bude angažmá ve Spartě zajímavé.

Foto: n-tv.de