Hokejová Sparta nadále posiluje. Do klubu míří kladenská legenda – SportyŽivě

Hokejová Sparta nadále posiluje. Do klubu míří kladenská legenda

Hokejové Spartě by měla pomoci najít recept k překonání krize další posila. Rudý dres oblékne dlouholetý kapitán kladenských Rytířů, opačným směrem míří šestadvacetiletý útočník.

i Zdroj fotografie: HC Rytíři Kladno
                   

Po osmi porážkách v řadě konečně výhra. Hokejová Sparta utnula proti brněnské Kometě negativní sérii, kterou její novodobé dějiny nepamatují. Aktuálně osmý celek extraligové tabulky s mistrovskými ambicemi však i nadále pokračuje s posílením kádru, který by měl krizi definitivně zlomit. Po švédském obránci Maximu Matuškinovi tak o reprezentační přestávce zamířil do Prahy také zkušený útočník Jakub Strnad.
Ten teprve v únoru oslaví třicáté narozeniny, přesto má zkušeností na rozdávání. Dlouholetý kapitán kladenských Rytířů, který sbíral starty také za Litvínov a Mladou Boleslav, byl totiž jedním z hlavních strůjců dvojnásobného postupu svého bývalého celku mezi elitu. „Když vidím veškeré podmínky okolo, nedá se to s Kladnem moc srovnat,“ přiznal pro klubový web po příchodu Strnad. „Až z toho trochu žasnu. Jsem nadšený,“ doplňuje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Komfort pro hráče je tu na úplně jiné úrovni,“ hodnotí. „Je to pro mě obrovská výzva. Vážím si toho, že si mě takový klub vybral na tuto pozici. Moc se na to těším. Cítím, že jsem dozrál na to, abych mohl být platný i v takto velkém klubu,“ doplňuje s tím, že je připraven převzít také taktovku jednoho z lídrů kabiny. „Určitě se teď budu nějaký čas rozkoukávat. Nemám ale s touto rolí žádný problém. Mám na to už věk, nebojím se v kabině ke spoluhráčům vystupovat,“ zakončil.

Do Kladna míří Zikmund

Sportovní ředitel klubu Petr Ton si od devětadvacetiletého útočníka slibuje zejména podporu defenzivní práce. „O Kubu jsme projevili velký zájem už předloni. Je to vynikající hráč do oslabení, kterého aktuálně v kádru potřebujeme. Navíc jde o vynikajícího bruslaře,“ uvedl. Naopak pražskou Spartu opouští šestadvacetiletý útočník Ladislav Zikmund, který se v nabitém kádru nedokázal prosadit a míří tak do Kladna.


iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Zikmund, který kladenský dres oblékal mezi roky 2016 a 2020, si od návratu slibuje zejména větší prostor na ledě. „Na návrat se moc těším, ani bych neřekl, že je to tak dlouho, co jsem z Kladna odešel. Věřím, že navážu na ty výkony, které jsem tu předváděl. Na Spartě jsem hrál třetí až čtvrtou lajnu. U Rytířů bych si měl zahrát víc směrem dopředu a čekají se od mého působení více body,“ uvedl.

Zdroj: HC Sparta Praha, Rytíři Kladno

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně