Hokejová Sparta láká další velké posily! – SportyŽivě

Hokejová Sparta láká další velké posily!

i Foto: hokejzurnal.cz
                   

HC Sparta Praha je sice tradičním českým klubem, nicméně poslední pořádný úspěch v podobě extraligového titulu se datuje již hodně hluboko do minulosti. Závěr minulého ročníku jasně ukázal, že holešovický celek měl určité problémy na všech frontách, ale léto využil k tomu, aby postupně revitalizoval své řady. Následkem toho se obměnilo vedení a dokonce už přišlo několik zajímavých hokejistů v čele s Markem Kvapilem, Vladimírem Růžičkou mladším či Michalem Řepíkem. Kdo další by mohl soupisku Pražanů doplnit?
Adam Polášek

Nyní sedmadvacetiletý obránce začínal s hokejem v mládežnických kategoriích Vítkovic, odkud putoval rovnou o zámoří, kde se snažil zaujmout představitele klubů prestižní NHL. Po pěti letech strávených v nižších soutěžích se rozhodl ukončit čekání na něco, co zřejmě stejně nikdy nepřijde a vrátil se zpátky domů. Jeho další kroky ovšem nevedly do rodné Ostravy, nýbrž do Sparty.

Tam Polášek zůstal dva ročníky, v nichž pomohl Pražanům ke dvěma nejlepším umístěním z posledních let (Sparta skončila druhá a třetí). Dále si vyzkoušel tři sezóny v KHL, kde vystřídal stejný počet klubů. Momentálně je bez smlouvy, prioritou je pro něj ale stále zahraničí. Bude tedy čekat, jestli někdo přeci jen nepřispěchá s nabídkou a pokud ne, Sparty na něj čeká s otevřenou náručí. O účastníka olympijských her totiž usilovně bojuje.

Martin Réwai

Životní cesta čtyřiadvacetiletého Martina Réwaie je plná zklamání a pádů. Dříve byl považován za jeden z největších talentů slovenského hokeje, měl nakročeno k zářivé budoucnosti. Rodák z Prahy začínal v Dolným Kubíně, odkud později putoval do mládežnické ligy v zámoří. Odtamtud už se sice viděl jednou nohou v NHL, jenže nakonec se vrátil domů jako spráskaný pes.

Pro ročník 2014/2015 jej ulovila pražská Sparta, v jejímž kádru chytil mladík druhou mízu a stal se dokonce nejlepším nováčkem ročníku! V sezóně další odešel do Švýcarska, kde jej trápila špatná výkonnost, kvůli které mimochodem vynechal celý ročník 2016/2017 – nikde o něj nebyl zájem. Restart kariéry ve Slovanu Bratislava či Dolným Kubíně také nevyšel, vezme jej zpátky pod svá křídla právě Sparta, kde útočník zažil nejlepší část své dosavadní kariéry?

Michal Neuvirth

Tohle jméno už se na naší stránce v souvislosti s přesunem do Sparty objevilo. Jednatřicetiletý brankář Michal Neuvirth má za sebou třináct let v zámoří. Za tu dobu vystřídal týmy jako Washington Capitals, Buffalo Sabres, New York Islanders či naposledy Philadelphii Flyers, kde se čtyři roky objevoval po boku Jakuba Voráčka a Radka Gudase. Píše se rok 2019 a o českého strážce svatyně najednou přestal být v zámoří zájem, nutno podotknout, že za poslední dva roky toho příliš neodchytal.

Neuvirth stále čeká, jestli někdo na poslední chvíli nepřispěchá s novou, lukrativní smlouvou. Pokud se tak nestane, je téměř jasné, že odejde zpátky do Evropy a konkrétně do Sparty, která již dříve předeslala, že by o kvalitního brankáře opravdu velice stála.

Foto: hokejzurnal.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 207 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
ArmádníZpravodaj.cz
Plamenomet, nejděsivější zbraň světa a noční můra všech vojáků. Nikdo nechce takto zemřít
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí