Hokejová Plzeň získala olympijského medailistu. Odmítl jsem nabídky ze Švédska a Finska, přiznává reprezentant

Plzeňská Škoda hlásí příchod zvučného jména. Na západ Čech míří slovenský reprezentant, který má na svém kontě bronzovou olympijskou medaili.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Hokejová Plzeň i po sedmnáctém extraligovém kole nadále zkvalitňuje svůj kádr. Mužstvo kouče Petra Kořínka před dvěma týdny předčasně opustil dánský útočník Nicolas Meyer, který za Indiány nedokázal bodovat. Na jeho místo nyní přichází slovenský reprezentant Adrián Holešinský, který se na startu letošního ročníku zaznamenal v dresu Nitry již jedenáct kanadských bodů ve třinácti utkáních.

Po odchodu Meyera jsme hledali možnost posílení kádru a vybírali jsme z několika jmen. Adrián byl naší jasnou a první volbou, o jehož příchod jsme velice stáli,“ přiznal na stránkách klubu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák, který bronzového medailistu z pekingské olympiády dlouhodobě sledoval. „Všiml jsem si ho asi před dvěma roky v Praze s národním týmem a zaujal mě,“ doplňuje s tím, že očekávání jsou zřejmá a Holešinský by měl zanechat v mužstvu výraznou stopu.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Očekáváme, že nám pomůže herně a s produktivitou a celkově mužstvo vhodně doplní,“ uvedl po podpisu ročního kontraktu. Holešinský by mohl nastoupit již k pátečnímu duelu v Karlových Varech. „Jakmile si Adrián dozařídí věci na Slovensku spojené s cestou a my vyřídíme administrativu spojenou s jeho příchodem, naskočí do zápasu. Počítáme s tím, že buď už v pátek, nebo v neděli by za nás měl nastoupit,“ upřesňuje Vlasák.

Holešinský: Měl jsem nabídky z Finska a Švédska

Sám šestadvacetiletý rodák z Čadce přiznává, že nabídek měl více. „Plzeň je velice dobrá organizace a jsem moc rád, že měla o mě zájem. Měl jsem už nějaké nabídky z Finska, ze Švédska i z České republiky, ale dal jsem přednost Plzni. I když vidím, že její výsledky v extralize jsou kolísavé. Proto budu velice rád, když pomůžu k lepším výkonům a přispěju k produktivitě,“ zdůrazňuje zdůrazňuje útočník, která hokejově působil také v juniorském týmu švédského Västeråsu nebo ve Spojených státech.

 „Budu se snažit využít svoji rychlost, která mě dostala tam, kde jsem. Chci být produktivní jak z hlediska asistencí, tak při proměňování vlastních příležitostí. Do každého zápasu jdu na 100 %, a když je třeba, nebojím se přitvrdit,“ slibuje odchovanec žilinského hokeje.

Dokáže se Holešinský v Plzni prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články