Hokejová Plzeň prochází rozsáhlou čistkou, kdo se loučí?

                   

Svěřenci Martina Straky budou od příštího ročníku začínat prakticky od píky. Kádr plzeňských se totiž dočká opravdu razantních změn, které jsou hlášeny ještě před startem letního přestupového období. Týmu se přitom v letošní sezóně opravdu dařilo. Skončil těsně před branami finále play-off, když si hráči neporadili s favorizovaným Třincem, který nakonec nad hlavu slavnostně pozvedl pohár T. G. Masaryka. Škodovka si nevedla špatně ani v předchozích letech. Dvakrát dokázala zakončit nejvyšší českou hokejovou soutěž na třetím místě. To vše se jí povedlo s téměř nezměněnou sestavou. Žádná šňůra ovšem netrvá věčně. Kdo v Plzni končí a z jakých důvodů?

Ondřej Kratěna

Zřejmě nejbolestnější ztráta ze všech. S Plzní a vlastně s celou hokejovou kariérou se loučí dvaačtyřicetiletý kapitán Západočechů Ondřej Kratěna. Ten tak uzavírá svou bohatou sportovní cestu, která započala v Olomouci a poté se přes Vsetín, Spartu a pouze jednu zastávku v zahraničí ve službách Kärpät Oulu zastavila na dlouhých 8 sezón právě ve městě piva. Kratěna disponuje stejným počtem ligových titulů v Extralize. Převážnou část jich získal se Vsetínem a Spartou, v Plzni přidal „pouze“ jeden. Na kluzištích bude hodně chybět.

Jan Kovář

Odchovanec plzeňského hokeje a také útočník s bohatými reprezentačními zkušenostmi se vrátil domů poté, co se mu nepodařilo prosadit do prvního týmu Bostonu v NHL. Po boku Davidů Pastrňáka a Krejčího ho tedy nakonec neuvidíme. V příští sezóně by se ovšem rád vrátil do zahraničí. Láká ho zejména Rusko, kde poměrně dlouho hájil barvy Metallurgu Magnitogorsk.

Jakub Kindl

Rodák z Pardubic dlouhá léta patřil mezi stabilní účastníky zámořské NHL, kam se z nižší AHL dokázal probojovat. Nejvíce času strávil v Detroitu, kde si za šest sezón žádnou ostudu rozhodně neudělal. Poté se ještě pro dva ročníky mihl v dresu Floridy Panthers , než se momentálně dvaatřicetiletý obránce vrátil do České Republiky. K překvapení všech zakotvil v Plzni, odkud ale v letní pauze zamíří hledat nové výzvy.

Václav Nedorost

Další hokejista, který se rozhodl ukončit aktivní sportovní kariéru. Zkušený útočník má na to ve svých sedmatřiceti letech už samozřejmě právo. Za svůj život prošel moha českými i zahraničními kluby. Začínal v Budějovicích, odkud zamířil zkusit štěstí do nižších zámořských soutěží. Následně si střihl angažmá v dresu Colorada Avalanche a část sezóny strávil také na Floridě. Poté se na několik ročníků vrátil domů, hrál za Liberec a rodné Budějovice. Stihl také vyzkoušet KHL, a to hned za několik týmů. Poslední štací se pro něj stal právě klub ze Západu Čech.

Další ztráty

Kromě výše zmíněných hráčů se s Plzní loučí také David Kvasnička, Denis Kindl, David Stach, Miroslav Preisinger, Conor Allen či Dmitri Mitchakov.

Foto: catarious.livejournal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články