Hokejová Dukla řeší finanční potíže. Pojďme klub zachránit, vyzývá jednatel

Ještě před čtyřmi lety hrála extraligu, nyní musí řešit existenční problémy. Jihlavská Dukla bojuje s ekonomickými problémy a vyzvala své příznivce k podpoře.

i Zdroj fotografie: HC Dukla Jihlava
                   

Prvoligová Jihlava působí od léta mimo svůj domovský stánek vzhledem k plánům města vybudovat multifunkční arénu. Na tu však aktuálně chybí peníze a Dukla tak zatím musí vzít za vděk azyl v Pelhřimově a Jindřichově Hradci. „Všichni se ptají na arénu, kdy se začne stavět. My se také musíme postarat o to, aby Dukla po ty tři sezony přežila,“ přiznal pro novináře jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Majitelem hokejového klubu je město, pro které však v současné době není stavba hokejového stánku prioritou. „Chápeme problémy, které klub řeší. My musíme myslet na celou řadu dalších záležitostí a zajistit fungování města. Vedení Dukly má naši podporu a oceňujeme, že se sami snaží řešit situaci,“ komentoval aktuální situaci primátor města Petr Ryška.

iZdroj fotografie: HC Dukla Jihlava

Při sestavování plánů na nadcházející sezónu jsme v podstatě přesně počítali s dojížděním a různými novými náklady a našim předpokladům odpovídá i výše podpory od partnerů. Co jsme nemohli odhadnout, je globální situace, která ovlivňuje návštěvnost zápasů a příjmy ze vstupného nám výrazně chybí,“ připouští s tím, že prudký pokles návštěvnosti a zdražování energií způsobuje klubu výrazné ekonomické potíže.

Návštěvnost za čtyři roky klesla na pětinu

Ještě před čtyřmi lety si našlo na zápasy tehdy extraligového celku svou cestu pravidelně přes čtyři a půl tisíce lidí, před koronavirovou pandemií pak navštěvovala utkání zhruba polovina. Aktuálně podporuje Duklu okolo sedmi stovek věrných příznivců. Dukla se proto rozhodla vyzvat své fanoušky k nákupu permanentních vstupenek i v rozehraném ročníku, což by mělo klubovou kasu stabilizovat.

Za podporu klubu se přimlouvají i jihlavské legendy v čele s útočníkem Viktorem Ujčíkem. „Kabina má velké a dobré srdce. Tým tvoří řada odchovanců a hráčů, kteří jsou s Jihlavou a Vysočinou sžití. Bojují za klub a věřím, že si podporu fandů zaslouží,“ dodává s tím, že akci podporují také legendární hráči v čele s Jiřím Holíkem, Oldřichem Válkem či Milanem Chalupou.

Všichni chceme v Jihlavě novou halu a extraligu a všichni máme možnost něco pro Duklu a zachování hokeje udělat. Tak nečekejme, co a jak udělají jiní, ale pojďme to udělat,“ vyzývá v prohlášení Ščerban. „Věříme, že vám není lhostejný osud jednoho z nejúspěšnějších klubů Československé hokejové historie. Nemáme přehnaná očekávání a budeme rádi za každou pomoc a projev sounáležitosti s klubem,“ zakončil.

Měla by být přestavba stadionu pro město prioritou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články