Hokejová Dukla řeší finanční potíže. Pojďme klub zachránit, vyzývá jednatel

Ještě před čtyřmi lety hrála extraligu, nyní musí řešit existenční problémy. Jihlavská Dukla bojuje s ekonomickými problémy a vyzvala své příznivce k podpoře.

i Zdroj fotografie: HC Dukla Jihlava
                   

Prvoligová Jihlava působí od léta mimo svůj domovský stánek vzhledem k plánům města vybudovat multifunkční arénu. Na tu však aktuálně chybí peníze a Dukla tak zatím musí vzít za vděk azyl v Pelhřimově a Jindřichově Hradci. „Všichni se ptají na arénu, kdy se začne stavět. My se také musíme postarat o to, aby Dukla po ty tři sezony přežila,“ přiznal pro novináře jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Majitelem hokejového klubu je město, pro které však v současné době není stavba hokejového stánku prioritou. „Chápeme problémy, které klub řeší. My musíme myslet na celou řadu dalších záležitostí a zajistit fungování města. Vedení Dukly má naši podporu a oceňujeme, že se sami snaží řešit situaci,“ komentoval aktuální situaci primátor města Petr Ryška.

iZdroj fotografie: HC Dukla Jihlava

Při sestavování plánů na nadcházející sezónu jsme v podstatě přesně počítali s dojížděním a různými novými náklady a našim předpokladům odpovídá i výše podpory od partnerů. Co jsme nemohli odhadnout, je globální situace, která ovlivňuje návštěvnost zápasů a příjmy ze vstupného nám výrazně chybí,“ připouští s tím, že prudký pokles návštěvnosti a zdražování energií způsobuje klubu výrazné ekonomické potíže.

Návštěvnost za čtyři roky klesla na pětinu

Ještě před čtyřmi lety si našlo na zápasy tehdy extraligového celku svou cestu pravidelně přes čtyři a půl tisíce lidí, před koronavirovou pandemií pak navštěvovala utkání zhruba polovina. Aktuálně podporuje Duklu okolo sedmi stovek věrných příznivců. Dukla se proto rozhodla vyzvat své fanoušky k nákupu permanentních vstupenek i v rozehraném ročníku, což by mělo klubovou kasu stabilizovat.

Za podporu klubu se přimlouvají i jihlavské legendy v čele s útočníkem Viktorem Ujčíkem. „Kabina má velké a dobré srdce. Tým tvoří řada odchovanců a hráčů, kteří jsou s Jihlavou a Vysočinou sžití. Bojují za klub a věřím, že si podporu fandů zaslouží,“ dodává s tím, že akci podporují také legendární hráči v čele s Jiřím Holíkem, Oldřichem Válkem či Milanem Chalupou.

Všichni chceme v Jihlavě novou halu a extraligu a všichni máme možnost něco pro Duklu a zachování hokeje udělat. Tak nečekejme, co a jak udělají jiní, ale pojďme to udělat,“ vyzývá v prohlášení Ščerban. „Věříme, že vám není lhostejný osud jednoho z nejúspěšnějších klubů Československé hokejové historie. Nemáme přehnaná očekávání a budeme rádi za každou pomoc a projev sounáležitosti s klubem,“ zakončil.

Měla by být přestavba stadionu pro město prioritou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat