Hokejisté bez smlouvy, proč o ně v NHL nikdo nestojí? (2.část)

i Foto: nhl.com
                   

Máme tu pro vás pokračování seznamu hokejistů, kteří v zámoří stále čekají na nové smlouvy. Ty ovšem ne a ne přijít, což samozřejmě podporuje nervozitu každého sportovce. U některých je tato situace skutečně podivná, jelikož patří mezi šikovné hráče, jejichž ztráta by pro NHL byla opravdu citelná. Víte, kdo je stále „v očekávání“?

5. Justin Williams

Kanaďan Justin Williams naprosto popírá všechen proud času a ve svých sedmatřiceti letech si stále udržuje vysokou herní kvalitu, která jej zdobí po celá dlouhá léta jeho hokejové cesty. V posledním ročníku posbíral pro Carolinu Hurricanes 53 bodů v základní fázi soutěže, což z něj dělalo třetího nejproduktivnějšího hráče týmu. Trojnásobný držitel Stanleyova poháru navíc na hrudi nosil kapitánské „céčko“. Carolina jej zatím na další roky nepodepsala, což je opravdu šokující. Williams mimo své nesporné kvality na ledové ploše také disponuje nevídaným zdravým – během osmi let vynechal pouze tři zápasy. Hurricanes by s jeho odchodem hodně ztratili, tak doufejme, že se tamní vedení vzpamatuje!

4. Ben Hutton

Zatím nejmladším členem našeho seznamu „čekatelů“ je šestadvacetiletý kanadský obránce Ben Hutton, který na ledové hrací ploše strávil v uplynulé sezóně opravdu značné množství času. Díky tomu se stal jednou z opor zadních řad Vancouveru Canucks. Tato skutečnost mnohé překvapila, protože v ročníku předtím se herně hodně trápil a zdálo se, že jeho cesta skrze NHL v brzké době skončí. Nyní mu vypršela smlouva s Canucks. Další sice zatím nepodepsal, ale údajně má zájem Montreal, Los Angeles a Ottawa.

3. Joe Thornton

Zarostlý dřevorubec je jedním z nejstarších hokejistů v zámořské NHL. Ve čtyřiceti letech už by to každý jiný útočník dávno zabalil, on však hodlá stále pokračovat! Není se čemu divit, v minulém roce nasbíral krásných 51 kanadských bodů a odehrál většinu zápasů základní části. San Jose Sharks si jej cení jako legendy klubu, kde momentálně působí i český rodák Tomáš Hertl. Pokud bude v NHL pokračovat, nikdo si v podstatě neumí představit, že by měl hájit barvy jiného klubu, než-li Žraloků. Ani roční plat ve výši pěti milionů dolarů by tak neměl býti problém.

2. Ryan Dzingel

Sedmadvacetiletý Američan Ryan Dzingel se každým rokem zlepšuje a přidává stále větší porci kanadských bodů. Letos jich dokázal uzmout 56, což dokázal v barvách dvou klubů – Ottawy Senators a Columbusu Blue Jackets. I když je bodový přínos tohoto útočníka mimořádný (na volném trhu si vede nejlépe), stejně jej jeho současný zaměstnavatel nejspíš znovu nepodepíše. Mohl by odejít do Chicaga, ale smlouva na stole zatím neleží.

1. Jake Gardiner

Devětadvacetiletý obránce byl sice draftován Anaheimem, do NHL nicméně nakoukl až díky výměně do Toronta Maple Leafs. Tam působí nepřetržitě od roku 2011 a nevede si vůbec špatně. Minulý ročník mu nevyšel, hodně bojoval s problémy týkajícími se zad. Nyní je údajně k mání, Javorové listy o něj nadále nestojí. Kam ovšem bek v nejlepších hokejových letech přestoupí, je zatím záhadou.

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články