Hokejisté bez smlouvy, proč o ně v NHL nikdo nestojí? (1. část)

Foto: nhl.com

Přestupový trh s hráči se otevřel před dobrými dvěma týdny a většina žhavých otazníků již byla zodpovězena. Stále se ovšem najde řada šikovných hokejistů, kteří o své budoucnosti stále nemají jasný obrázek. Ve hře je proto dokonce také odchod ze zámořské NHL, ačkoli by to byla vzhledem k jejich kvalitám opravdu velká škoda. Kteří hokejisté stále čekají na případné zájemce?

10. Jason Pominville

Kanadský útočník Jason Pominville je sice díky svému pokročilému věku považován za veterána, který by mohl z fleku ukončit aktivní sportovní kariéru, nicméně stále má potenciálnímu zaměstnavateli co nabídnout. Jeho výhodou jsou obrovské zkušenosti, kterých má v šestatřiceti letech na rozdávání. Z hlediska kanadského bodování sice nepatři mezi nejproduktivnější útočníky NHL, vše ale vynahrazuje černou prací, která je také potřeba. Překážkou pro podepsání nové smlouvy se tak nejspíš stává jeho vysoký plat, který dosahuje pěti milionů korun. Zřejmě bude muset slevit ze svých nároků, pokud chce v NHL pokračovat.

9. Deryk Engelland

Dalším kanadským veteránem, který je momentálně bez nového kontraktu, je sedmatřicetiletý Deryk Engelland. Obránce sice není nejlepším ani neproduktivnějším hráčem soutěže, vše ale nahrazuje svou spolehlivostí. Patří mezi betonové pilíře, přes které jen tak někdo k brance neprojde. Takoví beci jsou v klubech také zapotřebí. Jeho plat je aktuálně 1,5 milionu dolarů ročně, což určitě není tolik. S největší pravděpodobností zůstane v současném Vegas Golden Knights, i když novou smlouvu od nich stále nedostal.

8. Brian Boyle

Američan Brian Boyle se naposledy mihl v Torontu Maple Leafs a jeho dvouletý kontrakt před pár dny vypršel. Během té doby hrával také za Nashville nebo New Jersey. Jeho roční gáže je nyní 2,55 milionu dolarů ročně, za což dokáže odvádět poměrně kvalitní práci. Podle všeho by měl v nejbližší době znovu měnit dres, zahraniční média spekulují o jeho přesunu do kádru Edmontonu Oilers.

7. Pat Maroon

Aktuální držitel Stanleyova poháru Pat Maroon má ve svých třiceti letech starost, že o něj v St. Louis nemají nadále zájem. Proto se v zámoří hovoří o jeho přesunu do nového klubu, ale překážkou je, že zatím žádný se nevytasil s konkrétní nabídkou. Útočník pobírá roční plat ve výši 1,75 milionu dolarů, což na druhou stranu není pro bohaté celky žádný problém. Podle všeho by mohl zamířit do Edmontonu nebo Calgary, ale zatím ještě není nic vysloveně upečené.

6. Derick Brassard

S jednatřicetiletým Kanaďanem Derickem Branssardem to bylo v loňské sezóně jako na houpačce, nikde se totiž dlouho neohřál. Nejdříve se objevil v Pittsburghu, odkud se později stěhoval na slunnou Floridu. Ani tam ale dlouho nevydržel, ročník ukončil ve službách Colorada Avalanche. Branssard byl dříve hokejistou s obrovským potenciálem, o něhož stál téměř každý správně smýšlející manažer.

Jak čas šel, začala jeho herní kvalita klesat. Momentálně už je spíše útočníkem do počtu, který neoslňuje vysokým počtem bodů ani chytrými akcemi na kluzišti. Možná se vrátí do New Yorku Rangers, kde zažil své nejlepší roky. Jisté ovšem je, že si finančně určitě pohorší. Kdo by mu totiž za 23 bodů v základní fázi chtěl platit 5 milionů dolarů ročně?

Foto: nhl.com