Hertl se vrátil na led po vážném zranění. Touží po Stanley Cupu, Češi o něj nejspíš přijdou

Premiéra hokejového útočníka Tomáše Hertla ve Vegas se blíží. Po operaci kolena poprvé bruslil s týmem, ale kvůli riziku zranění musel být speciálně označen.

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Jeden z nejlepších českých útočníků poslední dekády se poprvé zapojil do tréninku s mužstvem Golden Knights. Na sobě měl ještě červený dres označující hráče, který má naordinovanou bezkontaktní zátěž. Tradiční úsměv od ucha k uchu už mu však nechyběl. Nejspíš už tušil další výraznou změnu. A ta nastala. Na dalším tréninku již Hertl makal v dresu bílém. To znamená, že jeho návrat do velkých zápasů NHL je po dvouměsíční pauze opravdu za dveřmi.

Nekonečné bolesti kolene

Třicetiletý český centr si začátkem února nechal vyčistit chrupavku, aby se zbavil nekonečných bolestí. Koleno, v němž si před čtyřmi lety přetrhl přední zkřížený a vnitřní postranní vaz, už mu totiž způsobovalo vážné problémy. A tak se je rozhodl ještě jako hráč San Jose rázně vyřešit. „Rozhodl jsem se jít na operaci hned, abych se mohl co nejdříve vrátit a hrát na sto procent,“ vysvětlil Hertl.

Tenhle úsměv milovali fanoušci San Jose jedenáct let.
iZdroj fotografie: NHL

Nic nenapovídalo tomu, že se bude muset z klubu, v němž měl platnou smlouvu do roku 2030 na 1,5 miliardy korun, pakovat. O to větším šokem pro všechny bylo, když po dlouhých 11 letech poprvé v NHL změnil dres. „Nikdo nepočítal, že mohu být vytrejdovaný, navíc když mám zranění. Je to hodně emoční, jedenáct let na jednom místě je dlouhá doba. Na druhou stranu jsou všichni rádi, že se to povedlo,“ uvedl pro iSport po senzační výměně do Vegas, o níž jsme na SportyŽivě informovali.

Po přestupu přišla rána

Český hokejista byl nejproduktivnějším hráčem San Jose v sezoně. Ve 48 zápasech zaznamenal 15 gólů a 19 asistencí. Sharks ale patří mezi nejslabší týmy v zámoří. Proto celé hokejové Česko věřilo, že by Hertl mohl být k dispozici pro květnové mistrovství světa v Praze. Po operaci se ale fanoušci nejprve obávali, že se do šampionátu nestihne uzdravit, poté dostali další ránu. Přišla Hertlova výměna k obhájcům Stanley Cupu.

Bude Hertlovo číslo 48 na MS v Praze chybět?
iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Jaká cesta tedy vůbec vede k tomu, aby Hertl za český tým v Praze nastoupil? Jednak jeho nový tým musí vypadnout z play off NHL v prvním kole a zároveň Tomášovi musí vydržet zdraví. Pak už stačí jediné. Koupit letenku a vyrazit směr Česká republika. Na domácím MS, které národní celek startuje 10. května zápasem proti Finsku, se totiž hrát neodmítá.

Věříte, že Hertl posílí český tým na MS v Praze? Dejte nám vědět v komentářích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články