Hašek na hrad? Ne, do čela českého hokeje! Slavný gólman bude kandidovat na prezidenta svazu

Legendární gólman Dominik Hašek chce být novým šéfem českého hokeje. Olympijský vítěz z Nagana vidí mnoho nedostatků současného vedení a hodlá prosadit řadu změn. Do volby na post předsedy ho nominovala krajská organizace pardubického hokeje.

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a člen hokejové síně slávy dlouho kandidaturu odmítal. „Už před deseti lety se mě někteří lidé ptali, jestli nechci kandidovat. S díky jsem odmítl. Teď nastala vhodnější doba. Mým cílem je celkově zlepšit stav českého hokeje, hlavně v mládeži. Nejvíc nás trápí přechod od žákovské do juniorské kategorie. Na něj se chci zaměřit. Věřím, že moje osobnost a program mu může pomoct,“ řekl Dominik Hašek pro iDNES.cz.
Boj o pozici nového šéfa českého hokeje bere hodně vážně. Několik týdnů už jezdím po republice a setkávám se s lidmi ze všech úrovní – z extraligy, nižších soutěží i od mládeže. Potkávám své příznivce i ty, co mi tolik nefandí. Můžu získat nějakých šedesát hlasů. Pobavím se úplně s každým člověkem, který bude volit,“ zmínil Hašek.


iZdroj fotografie: Detroit Red Wings

Nový šéf po 14 letech

Když vyšla na podzim najevo spolupráce Tomáše Krále s StB, oznámil prezident hokejového svazu odstoupení z funkce. Dominik Hašek patřil k jeho hlasitým kritikům. S Tomášem máme řadu odlišných názorů, svou aktivitu ale vůbec nehodlám vázat na jeho osobu,“ prohlásil jasně bývalý brankář, který devět let řídí návrhovou komisi Síně slávy českého hokeje. „Patřil jsem k tahounům v reprezentaci nebo na klubové úrovni. Odvedl jsem kus práce v Síni slávy nebo v dobročinné organizaci Hasek’s Heroes v Buffalu. Rád bych dokázal, že můžu být dobrým lídrem i jako předseda svazu,“ dodal rodák z Pardubic.

Souboj gólmanů?

S kým se Dominátor utká v boji o trůn českého hokeje? V zákulisí zní jména Milana Hniličky a Petra Břízy, který je viceprezident IIHF i ČSLH. Dalšími kandidáty by mohli být současní členové výkonného výboru Jiří Šlégr nebo Bedřich Ščerban. Hašek se často vyjadřuje na sociálních sítích nejen ke sportu, ale také k politice. Mimo jiné ostře kritizoval Alexandra Ovečkina za postoj k ruské agresi na Ukrajině. Vyzýval také k tomu, aby všichni ruští sportovci byli (nejen v NHL) suspendováni.


iZdroj fotografie: Pixabay

NHL v Praze s Rusy? To se nesmí stát

„V říjnu by se v Praze měl uskutečnit zápas NHL San Jose Sharks – Nashville Predators. Pokud NHL (za dané situace) bude chtít umožnit v tomto zápase nastoupit jakémukoli ruskému hráči, budu to považovat za neomluvitelný skutek. Pokud by tomu tak bylo, udělám vše pro to, aby se tento zápas v naší zemi neuskutečnil. Zápas NHL v Praze by měl být oslavou světového hokeje a nesmí se stát i reklamou na ruské zločiny na Ukrajině. To by byla od NHL neúcta vůči ukrajinské zemi a jejímu lidu. A to nesmí stát,“ vyzývá Hašek NHL k suspendaci ruských hokejistů. Souhlasíte s ním?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?